Ve dvoutisícové slovácké vsi se nápadně zvedla porodnost. Uličky i náves brázdí spousta krásných kočárků s ještě krásnějšími miminky. Pozor! S kočárky ale netrajdají maminky, jak je většinou zvykem, ale venčení ratolestí se s gustem ujali novopečení tatínkové.

„Chlapi jsou přes týden celé dny v práci a moc si ratolestí neužijí, tak se aspoň každou neděli svým malým velkým láskám naplno věnují. Stejně by doma jen zavazali při vaření nedělního oběda,“ směje se starostka Vacenovic Jana Bačíková (ODS).

Heslo gangu je „Řeklo sa bez bab, chlapi!“ a spokojenost je na všech stranách. „Ženské mají doma chvíli klid a my, vybavení pro jistotu dudlíkama a náhradníma plínama, si navzájem postěžujeme, jak báječné máme manželky nebo přítelkyně a vymyslíme u toho, jak se s dětma společně vyřádíme,“ říká Miroslav Čáslava. 

Nejlepší tátové na světě

Chlapi se začali pravidelně scházet před obecním úřadem. Někteří ještě stihnou narychlo koupit U Letochů knedlík k sváteční svíčkové nebo vepřové. Pak sobě i dětem zpestří neděli výletem do přírody, návštěvou hřiště, procházkami.

Jen ať lidi vidí, že patnáct mladých mužů z Vacenovic s kočárky, jsou ti nejlepší tátové v dědině, ba možná i v celém okrese!

Kamarádství na celý život

Vacenovičtí si lebedí. Dětičky se seznámí, pohrají si spolu a od malička se učí životu ve vesnické pospolitosti. „Už tady vznikají velká kamarádství malých chlapečků a holčiček, a taková, z útlého dětství, většinou vydrží po celý život! Přátelství tatínků se předává dál, do další generace, a tak to má být,“ mne si ruce pan Čáslava.

Setkávání svědčí všem

Starostka Vacenovic Jana Bačíková považuje místní chlapy za bezvadné. „Jde o úžasnou aktivitu. Díky kočárkovému gangu nám ve Vacenovicích vyrostla další skupina, která sdružuje mladé tatínky a jejich děti,“ tvrdí.

„Už po pár týdnech od založení dostávám od mladých podněty a připomínky ke zlepšením života v naší obci,“ pochvaluje si.

Fotogalerie
9 fotografií