Cena speciálního, pro Míšu na míru zhotoveného lehokola je 75 tisíc korun. Složila se na něj řada dárců, 10 tisíc z výtěžku z aukce obrazu s bijcem Procházkou poukázal jeho autor, malíř a milovník bojových sportů Erik Schuster a jeho přátelé. Zbytek částky se rozhodl doplatit Jiří Denisa Procházka.

Míša bojuje důležitější zápas

Předání lehokola se uskutečnilo na onkologickém oddělení Dětské nemocnici v Brně, kde je Míša v péči zdravotníků. „Moc děkujeme,“ řekl při společném pózování zápasníkovi chlapcův táta René.

Video
délka: 15:01.44
Video se připravuje ...

Procházka v pořadu Fight!: Fanoušci v Japonsku mě chtějí znát dopodrobna iSportTV

„Já bojuji v ringu či kleci, jsou to drsné souboje, ale pořád jde o sport. Míša také bojuje, ale je to mnohem vážnější věc, nelze to srovnávat. Přeju mu, ať se drží, dá se dohromady a může dělat věci, které ho baví,“ svěřil se zápasník, který trénuje v brněnském klubu Jetsaam Gym.

Budu ti držet všechny palce

Procházku čeká v červenci v Abu Dabí premiérový souboj MMA pod hlavičkou americké UFC. „Pochopitelně v něm chci uspět. Ještě víc bych si ale přál, aby ten svůj zápas vyhrál tady Michal,“ prohlásil Procházka.

Mladík, který momentálně prodělává náročnou část léčby a celou dobu návštěvy proto strávil na mobilním lůžku, svému dárci slíbil, že mu během zápasu bude držet všechny čtyři palce.

Fotogalerie
7 fotografií