V říjnu loňského roku pokřtil Jonatán, trpící poruchou autistického spektra, strážníkům jejich nový člun. Dal mu jméno Jony. Už tehdy ho plavba po Brněnské přehradě lákala, nebylo to ale tehdy ještě s ohledem na počasí možné. Strážníci včetně primátora Brna Petra Vokřála (54, ANO), ale chlapci slíbili, že se v člunu určitě někdy sveze.

Nyní se dočkal. „Bylo to skvělé. Cesta se mi moc líbila. Nejvíc hrad Veveří,“ usmíval se po přibližně hodinové plavbě nadšený hoch. Když mu navíc strážníci umožnili sednout si i na jejich zbrusu nové motorky, které dokážou jet rychlostí až 200 kilometrů v hodině, úplně se rozzářil. 

Video
délka: 00:53.00

Strážníci splnili slib a na záchranném člunu svezli kmotra své lodi Jonatána (14), který trpí poruchou autismu lodi, Jonatána (14) s poruchou autismu Hynek Zdeněk, blesk.cz

Obdobné akce nám ukazují, že mají smysl. Chceme proto i do budoucna spolupracovat se společností Velvet Smile, která pomáhá postiženým dětem a jejich rodinám,“ uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. To se zřejmě i naplní. „Vhodných adeptů máme určitě dost a děti takové akce vždy potěší,“ vysvětlila Věra Kadlecová, ředitelka Velvet Smile.