Petr sloužící na požární stanici ve Vyškově se při návratu do všedních dnů dočkal od kolegů triumfálního přivítání. Vedle slavnostního nástupu za zvuků hitu britské skupiny Queen We Are the Champions obdržel korunku a královské insignie pro nejlepšího hasiče světa!

Následovalo překvapení v podobě improvizovaného trůnu, na kterém absolvoval projížďku areálem hasičské stanice za potlesku přihlížejících. To nejlepší přišlo nakonec!

Tohle šampión určitě nečekal, když jej traktor s trůnem na vlečce dovezl ke zcela zaplněnému bazénku s vodou. „Aspoň si sundám boty,“ smlouval Petr, ale neuspěl. V kompletním pracovním oblečení skončil ve vodě! Jak dokumentuje vtipné video zpracované jeho kolegy, i tuto zkoušku zvládl nejlepší hasič světa na jedničku!  

Video
délka: 02:25

Tak uvítali nejlepšího hasiče světa Petra Moleše kolegové na stanici. Facebook

Co je Ultimate Firefighter?

Soutěž zahrnuje čtyři disciplíny, časy se sčítají. V kabátě, přilbě a s dýchacím přístrojem coby zátěží musí závodník rozvinout hadici na 50 metrů, předepsaným způsobem »zachránit« a odtáhnout 80 kilogramů těžkou figurínu, vytáhnout hadici do 5. patra požární věže a zvládnout dvojnásobný výběh do stejného patra věže. Petr Moleš se jako jediný dostal v celkovém součtu časů pod 5 minut – přesně 4:59:7.

Fotogalerie
18 fotografií