Hru budou moci diváci navštívit v jedinečném prostředí Letní scény Výstaviště Holešovice do 16. července, a to pouze šestkrát. Poté se na jeden večer přesune na Tvrz Divice nedaleko Loun, aby se od 26. srpna natrvalo usadila v divadle Studio DVA na Václavském náměstí.

Znalci a milovníci divadla jsou už povětšinou zvyklí, že si dramatik a režisér David Drábek vybírá pro své hry ne zcela tradiční prostředí. Proto nebude pro mnohé velkým překvapením, že svou novinku nazvanou Pitevna zasadil právě do tohoto poněkud neutěšeného a chladného místa. V horkých letních dnech to může mít své nepochybné výhody. Ne však pro všechny zúčastněné. Jednoho dne se totiž v podivné vykachlíkované místnosti na jakýchsi tvrdých postelích probudí šest osob: slavná herečka, ajťák na bruslích, hubatá smolařka a postarší manželský pár s pejskem. Proč se tu octli a kde to vlastně jsou, netuší ani jeden z nich. A že do šesti jedna postava chybí? Správně. Prazvláštní dívka z boxu č. 6 je pro všechny velkým tajemstvím. Víc dopředu prozrazovat není dobře. V momentu překvapení totiž tkví kouzlo představení.

Autor: Studio DVA divadlo, Jerry Háša

Kdekdo by se mohl zaleknout názvu hry, který naznačuje, že by mohlo jít spíše o detektivní příběh. Na to ale autor pohotově reaguje: „Ano, to prostředí vypadá vskutku poněkud morbidně. Ale žádný strach – PITEVNA je hrou o křehkosti a smíření. A jde o pravověrnou komedii!... Já jsem životní optimista a miluju, když diváci mých her odcházejí z hlediště nabití, povzbuzení a usměvaví.“ Ve scéně Jakuba Kopeckého, který za svou práci posbíral řadu významných divadelních cen, a v kostýmech přední české kostýmní výtvarnice Sylvy Zimuly Hanákové se diváci mohou těšit na Bohumila Klepla, Danielu Kolářovou nebo Janu Krausovou, Janu Strykovou, Sabinu Remundovou, Romana Štabrňáka a Kateřinu Marii Fialovou.

Autor: Studio DVA divadlo, Jerry Háša

Vstupenky na všechna představení komedie Pitevna, která jsou v tuto chvíli naplánována, a to až do konce kalendářního roku, je možné pořizovat na tomto odkazu: https://www.studiodva.cz/program-2/code/52418/.

Autor: Studio DVA divadlo, Jerry Háša