Úspěch postavený na lidech

Za úspěchem každé firmy stojí především její zaměstnanci. Obsáhlý seznam více než 30 benefitů, které společnost LEGO nabízí zaměstnancům, dokazuje, že to moc dobře ví.

Vedle těch standardních, jako je třeba 5 týdnů placené dovolené, potěší všechny zaměstnance továrny i další benefity v oblasti zdraví, financí, bezpečnosti a rovnováhy mezi pracovním a soukromým životem. Jednou za rok si zároveň všichni zaměstnanci udělají čas na společnou hru. Cílem dne hraní je umožnit zaměstnancům LEGO poznat sílu hry prostřednictvím různých aktivit a umožnit jim prožít více herních momentů v jejich každodenním životě.

Komu by všudypřítomné kostičky LEGO nestačily v práci, může využít slevu na nákup stavebnic, které si zaměstnanci LEGO pořizují s velkorysou slevou. Poukázka na večeři k padesátinám zase ukazuje, že firma umí ocenit pracovní zkušenosti zralejší generace. V neposlední řadě mohou zaměstnanci využít zázemí kampusu, kde je k dispozici fitness centrum i masáže hrazené firmou.

Jistota, kterou továrna LEGO nabízí

Tím největším benefitem, který může firma svým lidem poskytnout, je stabilní prostředí a jistota. Zkrátka, že se na svou práci, její náplň a příjmy mohou její zaměstnanci spolehnout. Stabilitu oceňuje i Gabriel Kočiš, který v kladenské továrně LEGO pracuje na pozici specialisty pro údržbu výrobních linek: „Jsem rád, že můžu dělat v jedné z mála společností, která prosperuje, ať se děje, co se děje. I v době, která není jednoduchá, vím, že mi plat přijde včas. Pocit jistoty mi pomáhá být psychicky v pohodě, což je v současné době obzvlášť důležité,“ shrnuje Gabriel.

Gabriel Kočiš v továrně LEGO v Kladně
Autor: LEGO Production s. r. o.

Stabilitu oceňují nejen běžní zaměstnanci, ale i týmoví leadeři. Svým týmům mohou poskytnout jistotu a podporu i v neočekávaných situacích. Vědět, že se na svého nadřízeného můžeme spolehnout, je pro spokojené zaměstnance jedním z nejdůležitějších faktorů. Jeden z nich, Michal Nestával, je rád, že je svému týmu může zprostředkovat: „Benefity jako je otcovská dovolená a placená mateřská dovolená se mě moc netýkají, ale jsem rád za svůj tým, že něčeho takového můžou využít. Stejně tak i benefit volna pro péči o osobu blízkou nebo životní pojištění je něco, co nám dává pocit jistoty a podpory v těžkých situacích, i když samozřejmě doufám, že je nebude potřeba využít.”

Michal Nestával v továrně LEGO na Kladně
Autor: LEGO Production s. r. o.

Cítit smysl za odvedenou prací

Radost dělá zaměstnancům i to, že za svou prací mohou vidět celospolečenský smysl. Kromě 16 hodin ročně, které mohou v rámci pracovní doby využít k dobrovolnictví, nepřetržitě pomáhají také k dobré náladě ve stovkách rodin nejen v České republice. Jak říká vedoucí směny Lada Jiříková: „Je fajn vidět, že ať už se u nás nebo v zahraničí děje cokoliv, výroba jede na plné obrátky a LEGO stavebnice z Kladna mohou dělat radost rodinám po celém světě.”

Lada Jiříková v továrně LEGO na Kladně
Autor: LEGO Production s. r. o.

Chod kladenské továrny LEGO utvrzuje zaměstnance v tom, že o ně bude vždy dobře postaráno. Kromě benefitů totiž v továrně LEGO velmi dobře funguje transparentní komunikace a vzájemný respekt. Jak potvrzuje Lada: „Všichni zaměstnanci vědí, co s nimi bude, co se bude měnit a co se bude dít.”

To i všechny ostatní výhody dostávají zaměstnanci díky docela prostému poznatku. A sice, že stavebnice, které mají přinášet skutečnou radost, nemohou vznikat v neradostných podmínkách. Společnost LEGO pochopila, že pro spokojené zákazníky potřebuje mít spokojené zaměstnance.

Chcete se stát součástí týmu stabilního zaměstnavatele – továrny LEGO? Napište nám na prace@LEGO.com nebo zavolejte na telefon 800 111 119. Třeba máme volnou pozici právě pro vás, podívat se můžete tady