Fotbalová Fortuna liga ve své druhé polovině slibuje mimořádně napínavou podívanou. Pomohl k tomu i závěr podzimní části sezony, který pořádně zamíchal s tabulkou. V úvodu takřka suverénní Plzeň totiž ke konci začala ztrácet dech, což využili její konkurenti. Druhá Slavia se k ní dotáhla na pouhé dva body, o dalších pět bodů zpět je Sparta. Všechny tři týmy navíc přes přestávku notně posilovaly, což může ještě více zamíchat mistrovskými predikcemi. Nuda ovšem nebude ani za touto velkou trojkou. Fronta zájemců si dělá zálusk na čtvrté místo, které může zajistit vstupenku do pohárové Evropy. Mezi čtvrtým a třináctým týmem je totiž mezera pouhých šesti bodů. Tradičně nervózní pak jistě budou i boje o záchranu, do kterých se může namočit ještě více než polovina klubů.

Mnohé o všem napoví už úvodní kolo po zimní přestávce. To se kvůli mistrovství světa v Kataru koná už na konci ledna. Šlágr kola obstará zápas v Olomouci mezi domácí Sigmou a Spartou. Olomouc nabuzená čtvrtým místem z podzimu je doma tradičně silná, v loňské sezoně na svém stadionu smetla právě Spartu a v té probíhající i Slavii. Sparta se naopak bude chtít znovu zapojit do boje o titul a na úvod si tak žádnou ztrátu nemůže dovolit. Pozornost budí i zápasy dvou zatím největších aspirantů na titul. Vedoucí Plzeň přivítá nevyzpytatelný Hradec, který dokázal obrat o body už nejednoho favorita. Slavia pak odstartuje stíhací jízdu za první místem doma s Jabloncem. Posílení domácí budou bezpochyby velkým favoritem, ale Severočeši budou chtít napravit dojem z nepovedeného podzimu.

Plní očekávání jsou rovněž fanoušci ostatních klubů. Pikantní pro média i fanoušky bude utkání ve Zlíně, kam přijede Baník. Svou záchranářskou misi v něm odstartuje nový trenér domácích Pavel Vrba. Osud mu přitom na začátek přisoudil střet s jeho bývalým klubem, odkud ho vedení po katastrofálním vstupu do sezony vyhodilo teprve před necelými třemi měsíci. Zatímco domácí ševci končili podzim v mizérii, Baník se pod novým koučem Pavlem Hapalem zvedl a znovu pokukuje i po příčkách zajišťující evropské poháry. Zajímavé bude také sledovat snahu dosud posledních Pardubic o vzestup do klidnějších vod nebo pokračování překvapivé jízdy Bohemians z podzimu. Na to, kdo se nejlépe na jarní část sezony připravil, si můžete vsadit s bonusem u Fortuny.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.