Bezúčelový charakter všechny jistě potěší

Vyřízeno bude nejen rychle, ale i bez dalších dodatečných otázek. Nebankovní půjčka totiž rozhodně neznamená dlouhý dotazník, který by zabral velké množství času a vlastně ani neměl žádný důležitý účel. Žádost rozhodně není dlouhá, naopak – vyplníte jen základní kontaktní údaje a také parametry půjčky, které nejvíce vyhovují vaší původní představě. Termín splatnosti, částka, kterou právě teď potřebujete a kontakty, se kterými bude umožněna úplná identifikace žadatele, to je nutné uvést v každém podobném dokumentu, bez rozdílu poskytovatele. Když jsou všechny formality ověřené, schválení půjčky vlastně už nic nebrání. Ve většině případů půjde jen o minuty, rozhodně nečekejte, že by se jednání protáhlo na celé odpoledne nebo až do zítřka. Schválení usnadňuje také internet.

Jak rozeznám skutečně férového poskytovatele?

Transparentní jednání není ani v dnešní době nic automatického, pořád musíme mít oči otevřené. Pokud jde o nebankovní půjčky, nad trhem do značné míry dozoruje ČNB. Jinými slovy, bez příslušné licence je poskytovatel nedůvěryhodným. Pokud však firma licenci má, musela si ji zasloužit a splnit velmi přísné podmínky ze strany centrální banky. Podle čeho ještě poznáme, že jednáme s někým, kdo opravdu nic neskrývá?

·        Bez poplatků. Vyřízení žádosti a platba předem nebo zástava majetku? Dnes už opravdu ne!

·        České sídlo. Když bude ve větším městě, firmě to jistě automaticky přidá na důvěryhodnosti.

·        Nenabídne vám žádný dlouhý dotazník. Vyžaduje jen informace, které vyžaduje legislativa.

Krátkodobá půjčka dovede pomoci nejen v období před výplatou, ale také tehdy, když přijdou nějaké nečekané výdaje. Protože je zcela bezúčelová, klienti nemusí vysvětlovat, proč si ji vlastně hodlají sjednávat, což znamená nejen časovou úsporu, ale především také plus pro soukromí. Není důvod vysvětlovat účel nějaké menší půjčky, například v řádu několika tisíc korun, že?

Maximální pohodlí, ale zároveň také zodpovědnost

Je pravdou, že malý úvěr sjednáme už doslova za několik minut – o to více bychom ale měli uvažovat, než smlouvu opravdu potvrdíme. Dostat se do nepříjemností, které mohou dokonce v krajním případě znamenat až exekuci, jistě nikdo z nás nechce. Právě proto je zapotřebí si půjčku dobře promyslet. Možná si ji nakonec nesjednáte, případně požádáte o nižší částku, která bude na zaplacení nejnutnějších složenek pořád dostačující. Cílem je půjčovat si zodpovědně, protože dnešní doba nám sice dává spoustu možností, ale také musíme každý krok dobře promýšlet.

Krátká smlouva je vždycky zárukou úspěchu… Smluvní podmínky nebudou dlouhé nebo nejasné. Skryté poplatky dnes už nemají šanci, vždy víte, na čem přesně jste – nepotřebujete ručitele a termín splatnosti si zvolíte podle aktuální potřeby. A také, v neposlední řadě, můžete odeslat a vyplnit žádost o půjčku víceméně kdykoliv, včetně víkendů nebo svátků. Pokud tedy potřebujete peníze do výplaty, je tu jedna zajímavá možnost…