Vitamín C pomáhá zdraví i kráse

Infuzní terapie jsou stále více oblíbené především kvůli jejich nenáročné a rychlé aplikaci. Infuzní terapie vitamínu C skvěle nastartuje imunitní systém a celkově vás doslova probudí. Vitamín C totiž nedokáže tělo vytvořit samo, proto je jeho přítomnost závislá na tom, jestli ho dostatečně přijímáme zvenčí. Výživové doplňky dodají z účinných látek jenom zlomek, který běžně obsahují například citrusy. Infuzní aplikace podává vitamín C přímo do krve, kde se nejlépe vstřebá a dosáhnete tak maximálního efektu.

Obličej jako z porcelánu

Toužíte po hladkém obličeji? Účinky chemického peelingu skvěle vyniknou na stárnoucí pleti, ale mohou pomoci i v mladším věku. Zatímco klasický kosmetický peeling pracuje na bázi odstranění drobných odumřelých buněk, chemická varianta jde v pokožce hlouběji. Po prvním zákroku zmizí pigmentace a drobné vrásky a postupným opakováním můžete docílit opravdu výrazného efektu. Ovšem pozor! Tento zákrok příliš neodkládejte, je vhodný spíše na začátek jara, aby na vaší krásné nové pleti nevznikly zbytečné pigmentace. „Chemický peeling  odstraní svrchní vrstvu odumřelých buněk a urychlí obnovu pleti, nová pleť je potom velmi náchylná na sluneční záření, které by mohlo způsobit pigmentace, případně zarudnutí, zákrok by tedy měl být proveden spíše mimo jarní i letní období,“ říká dermatoložka MUDr. Nina Koutná z Kliniky GHC v Praze.

Kouzlo proti vráskám

Jestli se některá kosmetická látka dokáže přiblížit elixíru mládí, bude to nejspíše jedna z nejrozšířenější omlazovacích procedur – aplikace botulotoxinu. Základem je injekční aplikace účinné látky do jednotlivých partií obličeje, kdy téměř okamžitě začne látka působit a vám se přestanou tvořit vrásky v důsledku přirozené mimiky. Obličej vypadá vypnutý a vzhledově mladší. Botulotoxin je oblíbený především u žen, které mají problémy s „mračivkou“, což je nepříliš estetická vráska, která se tvoří mezi obočím. Aplikace ovšem výsledky přináší i v okolí očí, kde se s věkem dělají drobné vějířky vrásek.

Příprava, která se neztratí ani v létě

S příchodem jara ubývají vrstvy oblečení a módní kousky často vyžadují hladké tělo bez chloupků. Laserová depilace je rychlá, pohodlná a proti další typům podobných zákroků také téměř bezbolestná. Pokud se rozhodnete definitivně zahájit jarní sezónu s hladkým tělem, tato volba se vám rozhodně vyplatí i v létě. Později v teplejších měsících se už depilace nedoporučuje kvůli ostrému sluníčku, a proto by vám nezbylo v plavkovém období nic lepšího než klasická žiletka. „Nejméně 14 dní před ošetřením je zakázáno opalování, následně také není doporučeno, aby nedošlo k pigmentaci ošetřených partií. Procedura se někdy opakuje několikrát, protože se mohou objevit nové chloupky. Pokud se rozhodnete pro zákrok během začátku jara, ušetříte si spoustu starostí,“ radí MUDr. Nina Koutná z GHC.

Úsměv na tváři je ten nejlepší doplněk

Skvělá nálada a veselý smích jsou tím nejlepším tipem, jak se cítit dobře. Úsměv nikdy nevyjde z módy, hodí se k jakémukoliv outfitu a sluší úplně všem! Vůbec nezáleží, jaký máte tvar obličeje nebo barvu očí. Je zadarmo! A to není všechno. Od úsměvu je již krůček ke smíchu a smích je velmi zdravý pro tělo i pro duši. Podtrženo sečteno, úsměv je ten nejlepší módní doplněk! Pokud chcete dát vyniknout svým rtům a zubům, jako třešničku na dortu můžete navštívit dentální hygienu a nechat si na začátku jara své krásné zuby vybělit.