Postupně se začala projevovat oslabená imunita, časté angíny a nakonec cukrovka. „Kila mě omezovala i v pohybu, což mi komplikovalo péči o malé dítě. Často mě navíc zmáhala únava. Musela jsem během dne věnovat spoustu hodin odpočinku nebo spánku,“ doplňuje Štěpánka.

Za pomoci lékařů a dalších odborníků z OB Kliniky v Praze zhubla přes 60 kilo.
Autor: OB CARE, s.r.o.

A vizuální stránka? „Sehnat na sebe oblečení vyžadovalo obrnit se trpělivostí. Přestala jsem se svým vzhledem zaobírat. Pracovala jsem z domova a kontakt s lidmi omezila na minimum,“ říká Štěpánka.

Obvodní lékař nakonec doporučil plikaci žaludku a Štěpánka se rozhodla, že zákrok podstoupí na OB Klinice v Praze, která je specializovaným pracovištěm pro léčbu obezity a dalších metabolických poruch. K vyšetření na OB Klinice není třeba zvláštní doporučení, objednat se je možné i telefonicky. Lékaři s týmem dalších odborných specialistů zjistí příčiny obezity, prověří možnosti a spolu s nemocným rozhodnou o nejvhodnějším způsobu léčby.

V případě Štěpánky se jednalo o chirurgický zákrok, plikaci žaludku.

 „Při operaci se část žaludku zanoří dovnitř a podélně se zašije. Uvnitř žaludku se tak zmenší prostor a omezí se i činnost buněk, které produkují tzv. hormon hladu. Stačí pak menší porce, aby se pacient cítil sytý. Ze zdravotních důvodů hradí takovéto výkony pojišťovna,“ uvádí MUDr. Petra Šrámková, zástupce přednosty pražské OB Kliniky.

 

A výsledek? „Od operace jsem zhubla více než třetinu své dřívější váhy! Zbavila jsem se cukrovky, bolesti svalů i kloubů. A k lepšímu se změnilo i moje myšlení. Užívám si maličkostí, udržuju si motivaci, jídelníček pořád vylepšuju,“ pochvaluje si Štěpánka.

Takhle vypadá břicho po plastice.
Autor: OB CARE, s.r.o.

Po konzultaci s plastickým chirurgem Štěpánka dále podstoupila plastiku břicha na klinice plastické chirurgie OB CARE. Uvolněná kůže, která zůstala po výrazném úbytku váhy po chirurgické léčbě, bohužel nešla odstranit pouhým cvičením, dietním jídelníčkem, ani pomocí liposukce.

Za pomoci lékařů a dalších odborníků z OB Kliniky v Praze zhubla přes 60 kilo.
Autor: OB CARE, s.r.o.

Plastika břicha proběhla v největším pořádku, nechala jsem si odsát i tuk na zádech. Jsem moc spokojená, cítím se zdravě a plná energie. Každý týden chodím na spinning a na výlety do přírody. V životě se nám objevil i nový úžasný muž, který bere mě i mého syna úplně skvěle. Pokud to bude možné, nechám si na klinice upravit ještě ruce a podpaží, ” uzavírá Štěpánka.

Plastika břišní stěny je chirurgický zákrok, který se provádí v celkové anestezii a trvá přibližně 2 až 3 hodiny. „Vedeme při něm řez v tzv. bikiny linii. Jde o křivku spojující obě kyčle tak, aby ve spodním prádle nebo plavkách nebyla výsledná jizva viditelná. Princip spočívá v tom, že uvolníme kůži břišní stěny s podkožím a tukem a oddělíme pupek od okolní kůže. Následně zpevníme břišní svaly, kůži i s podkožím vypneme a její přebytek odstraníme,“ popisuje zákrok MUDr. Martin Skála, plastický chirurg z kliniky OB CARE.