Jaké materiály jsou nejlepší z hlediska zdraví a praktičnosti, jaké jsou módním trendem?

Z hlediska zdraví a praktičnosti jsou podle mě nejvhodnější přírodní materiály jako je hedvábí, bavlna a vlna. V posledních letech je patrný stále větší zájem o bio, takže mnoho návrhářů již s těmito materiály běžně pracuje. Já sama používám nejčastěji hedvábí, krajku a elastický tyl, takže takovou kombinaci přírodních a umělých materiálů. Tyto materiály jsem využila i ve své poslední kolekci pro Prosecco Mionetto. Pokud jde o módní trendy v oblasti prádla, tak krajka samozřejmě trvale vede, ale doplňují ji různé vysoce elastické i funkční prvky.

Při výběru podprsenky dámy často chybují, máte nějaké tajné rady?

Tak zcela určitě nejdůležitější je správná velikost. Tu mnoho žen nedokáže určit, a to i přesto, že mají k dispozici mnoho pouček a tabulek ke správnému určení. Větší prsa vyžadují méně elastických materiálů, potřebují, aby je materiál správně „podepřel“, případně výstuž. U menších prsou materiály nejsou omezením, ale záleží na střihovém řešení. V posledních letech jsou celosvětovým trendem nevyztužené podprsenky. Pro ženy jsou určitě příjemnější na nošení, nikde netlačí, neškrtí, nesvazují. Jsou přirozenější, protože jednoduše kopírují tvar ženských ňader. Tyto podprsenky dávají vyniknout přirozené kráse ženského těla.

 

Terezino prádlo nosí i Eliška Bučková
Terezino prádlo nosí i Eliška Bučková

Jaké prádlo preferují Češky?

Češky se při výběru prádla nijak neodlišují od celosvětových trendů. V posledních letech si stále více žen uvědomuje, že i na spodním prádle záleží, a proto i jemu věnují náležitou pozornost.

V čem ženy při výběru prádla nejvíc chybují?

Jak jsem již říkala. Nejvíce chyb udělají ženy při určování správné velikosti a pak v „soudnosti“ co si s ohledem na velikost a tvar prsou mohou dovolit. A konečně z mého pohledu je chybou podceňovat samu sebe a neumět využít krásu svého těla a svoje přednosti.