Malebná oáza klidu a pohody, Lázně Mšené jsou kouzelným kouskem naší rodné hroudy; sevřené mezi lesy, proslulé svou mšenskou slatinou, skvělými službami a půvabem tradičních lázní. Nejsou velké, spíš naopak, ale kdo jednou zavítal, vrací se stejně jako já. Jen letos to bylo trošku jiné. Kromě péče, kterou mi předepsal pan doktor, jsem objevila ještě něco navíc. Rituál…

Autor: Archiv Lázně Mšené

Věděla jsem, že lázně nabízejí různé relaxační balíčky a speciální rituály, ale dosud jsem je nevyzkoušela. Novinkou letošní sezóny v Lázních Mšené je Rituál květů. V listopadu ideální, řekla jsem si, když jsem zkoumala lázeňskou nabídku. Nikdy jsem se žádného rituálu nezúčastnila, je nejvyšší čas to změnit.

Vstoupila jsem na půdu v mých oblíbených lázních dosud neprozkoumanou a dnes nechápu, jak jsem to mohla tak dlouho vydržet!

V příjemné místnosti hořely svíce, zněla relaxační hudba a já měla dvě hodiny pro sebe anděla, jenž se o mě staral tak, jako ještě nikdy nikdo.

Autor: Archiv Lázně Mšené

Nejprve jsem byla celá nasolená mořskou solí s vonnými oleji; jmenuje se to celotělový peeling, a když zavřete oči, ocitnete se na mořském břehu. Vůně moře… následuje zábal z mořských řas a to jen umocní intenzivní pocit, že ležíte v náruči teplých mořských vln, jež z vás smývají všechny starosti a trápení.

Jemné prsty mého anděla mi masírovaly obličej a to je tedy velká slast. Myslela jsem na svou maminku a byla jsem zase malou holkou. Taky obličejová pleťová maska byla pro mě něčím nepoznaným, stejně jako jemná masáž hlavy. Představte si, že ležíte u moře v náručí vln a někoho hodně blízkého, je vám krásně, nemusíte nikam spěchat, jen prostě jste sami sebou…

Autor: Archiv Lázně Mšené

Když potom ze sebe smyjete sůl, oleje i řasy, čeká vás ještě celotělová relaxační masáž. Jako kdybyste leželi na břehu v teplém písku, nad vámi šuměly palmy a jemný mořský vánek vám hladil celé tělo. Rituál květů…

Vím, že se budu do malých roztomilých mšenských lázní vracet, jako jsem se vracela dosud. Navíc ale budu toužit po rituálu, a že jich tu je na výběr. Mám co poznávat a vím, jaký dárek si budu od svých blízkých k vánocům, narozeninám i výročím přát a vím, jaké dárky budu dávat já, neboť nic není lepšího, než se ocitnout na mořském břehu, nemuset se ničím trápit a mít pro sebe svého lázeňského anděla.

Autor: Archiv Lázně Mšené

Každá z nás si zaslouží být aspoň chvíli v ráji a já jsem v něm dnes byla. Tím rájem jsou příjemné Lázně Mšené a jedinečná péče, kterou jsem zde prožila.