23. duben 2019
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Crocsy nebo žabky? Boty, které vám ničí zdraví

/
 • Za hallux rigidus mohou v mnoha případech špatné boty.
  23. června 2016 ● 08:00
   

  Dáváte přednost elegantním botám na jehlových podpatcích či pohodlnějším balerínám? Nebo snad patříte mezi ty, které uchvátil hit léta – tzv. tenisové slipony? V každém případě byste měli být ve výběru obuvi obzvláště opatrní. Jak vypadá ideální bota?

 • 1.

  Špatná obuv dokáže zavařit

  Co se může stát, když zvolíte špatné botičky a trpíte v nich celý den? Hrozí vám otlaky, bolesti palcových kloubů, případně bolesti zad a kolen. Je tedy vážně důležité na botách nešetřit a nenakupovat v tržnici.

  Hallux vagus

 • 2.

  Žabky

  Nejlepší na této variantě je rozhodně to, jak jsou odvětrané. I proto jsou tak oblíbené hlavně v letních měsících. Ovšem dle názoru odborníků nejsou vhodné na celodenní nošení. Proč? Nemají totiž žádnou oporu klenby, a tak mohou způsobit vybočení palce a netlumí při chůzi otřesy.

  žabky

 • 3.

  Slipony

  Nazouvací slipony mají být lehké, prodyšné a ohebné. Existují navíc jak ve sportovní, tak i v elegantní verzi. Ani tato populární obuv však není vhodná na nošení po celý den kvůli plochým podrážkám. Ty mohou způsobit kuří oka, puchýře, bolesti zad i artritidu.

  Slipony

 • 4.

  Sexy lodičky

  Hodí se pro slavnostní příležitosti a zejména ty úzké na vysokém podpatku působí velice žensky a sexy. Jenže jsou nepohodlné a večer v nich se snadno promění v noční můru. Největším mínusem je úzká špička, která může deformovat palec a způsobit vybočení kloubu (tzv. halux). Navíc na podpatku vyšším než 3,5 cm riskujete, že vás rozbolí ploska nohy. Poté hrozí dokonce i křeč v lýtku.

  Podpatky

 • 5.

  Crocsy

  Již zmiňované pravidlo o tržnici zde platí stonásobně. Gumové boty hrající všemi barvami jsou totiž velmi zrádné. Rozdíl mezi těmi za stovku a dražšími značkovými je propastný. Ty značkové crocsy mohou pomoci nemocným nohám, jsou vhodné pro končetiny po operacích a také k celodennímu nošení. Díky jejich pohodlnosti si je oblíbily i mnohé celebrity, jak u nás, tak ve světě.

  Pohodlné crocsy si Češi zamilovali.

 • 6.

  Sandály

  Nezměrné množství na trhu, ovšem které jsou ty pravé? Ideální jsou ty, kterým nechybí zdravotní stélka. Noha v sandálech by měla pevně držet. Pata rozhodně nesmí vybočovat do stran, jinak si koledujete o zdravotní problém.

  Sandály

 • 7.

  Baleríny

  Vypadají dobře ke všemu, a proto je na nohou dam vidíme velmi často. Celodenní nošení je ale nezdravé. Balerínky jsou totiž ploché a nedrží dobře nohy. Levnější varianty obuvi jsou pak málo prodyšné.

  Balerínky

 • 8.

  Ideální botička

  Co by nemělo chybět kvalitní obuvi? Měla by být prodyšná, lehká, ale i pohodlná. Důležitá je i anatomicky tvarovaná stélka. Při delším nošení by boty neměly vyvolat bolesti ani způsobovat otlaky, odřeniny, zápach ani pocit vlhka. Ideální podpatek by měl být cca 2 až 3 cm vysoký.

  Je čas pořídit si letní botky!

  Fotogalerie
  9 fotografií

   

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy