Studenti Ymy a Martin se seznámili před třemi lety na UK na Institutu ekonomických studií. Vietnamka Ymy přišla Martinovi exotická (a taky nosila nejkratší sukně na IES), Ymy zase Martin připadal takový neobvyklý, tajemný a na Čecha divoký. A kdy proběhlo první vyznání lásky? „Neoficiální verze je taková, že měl Martin velkou oslavu narozenin pár týdnů potom, co jsme si spolu začali. Tam se hrozně opil a poprvé mi vyznal lásku. Ale vzhledem k tomu, že si to pamatuje jen jeden z nás, tak se to prý nepočítá. Oficiální verze je loučení ve vestibulu metra v -20 °C předtím, než pak odjel na pět měsíců do Lisabonu,“ vypráví Ymy.

Technická knihovna
Autor: Marie Bartošová

Vyznáním to ale všechno teprve začalo. Martin krátce po začátku jejich vztahu odjel a Ymy o něm ještě nemohla říct svým rodičům, tak z něj udělala oficiálně „kamarádku“, aby za ním mohla jezdit. Jejich vztah rodiče „posvětili“ až o něco později. K odlišnostem kultur Martin dodává úsměvné historky z minulosti: „Loni jsem přemýšlel o společném bydlení a pro rodiče Ymy to bylo naprosto nepřijatelné, takže jsem měl smůlu. Také byla celkem legrace, když jsem jel poprvé na víkend s Ymy za její rodinou. Po večeři mě nasměrovali přímo do pokoje pro hosty, který byl přesně na opačné straně domu než pokoj Ymy.“ Nyní oba společně bydlí a studují v Amsterdamu.

Technická knihovna
Autor: Marie Bartošová

Šup s ní do džungle

Lucka a Michal Jonovi měli k cestování blízko už od malička, později propadli hlavně jízdě na kole. Jednoho dne se rozhodli objet za tři roky celý svět a od té doby ujeli další desítky tisíc kilometrů a kola jsou stále jejich srdcovou záležitostí. „Myslím, že těch 125 000 expedičních kilometrů s brašnami po světě náš vztah dokonale prověřilo,“ podotýká Lucie.

Hotel The Moods
Autor: Marie Bartošová

Není divu, že se také jejich vyznání lásky točí kolem kol – Michal překvapil Lucku cestou do Karibiku, o které neměla předem nejmenší tušení. Byla to zatím pro oba nejdobrodružnější expedice z těch, které doposud zažili. V Portoriku se totiž museli mačetami prosekávat hustou vegetací pralesa El Yunque. Během této cesty navíc při Michalovi stáli všichni svatí: „V jednom místě jsme si museli postupně podávat všechny brašny a pak prázdná kola. Tam už totiž nešlo ani kola vést, ani jít pěšky, byly tam obrovské jámy, tak dvacet metrů široké a pět metrů hluboké. Při jejich překonávání šlo o slušný horolezecký výkon bez lezecké výbavy. A když u té poslední jámy Michal přetahoval poslední kolo, utrhl se s ním balvan a on se řítil po blátě tou kolmou stěnou kamsi dolů směr hluboká propast. Trvalo to jen pár vteřin, ale ten pohled na mizejícího partnera nikdy nezapomenu. Pak se najednou zastavil, povedlo se mu volnou rukou zachytit nějakého kořenu, druhou rukou stále držel kolo. Začal se soukat nahoru. Pak už mi mohl podat kolo, to jsem chytila a Michal po něm vyšplhal nahoru. Byla to úleva,“ popisuje Lucie sled dramatických událostí.

Hotel The Moods
Autor: Marie Bartošová

Pokud tě zajímají detaily z vyprávění studentů Ymy a Martina nebo cestovatelů Michala s Luckou, podívej se na www.reknitoposvem.cz.

Kromě jejich příběhů tam najdeš ještě love story dalších 6 párů. Zábavným testem taky můžeš odhalit, jak bys lásku vyznal po svém ty.

Hlavní motiv svátku zamilovaných je srdce, které si můžeš vytvořit i přesně podle svého gusta. Navíc denně odměníme 20 autorů vytvořených srdcí čokoládovými pralinkami I Love Milka.