SAUNA OČISTÍ ORGANIZMUS

MÝTUS - Ano, sauna dokáže nabudit imunitu, což určitě není zanedbatelný účinek. Může vám také dodat dobrou náladu, ale detoxikovat? Pocením člověk vylučuje z těla zejména vodu a minerály. Toxických látek se v potu však neukrývá tolik, aby to mělo výraznější vliv na detoxikaci těla.

NEJLEPŠÍ JE POŘÁDNÝ KLYSTÝR!

MÝTUS - Většina odborníků je k otázce klystýru velmi opatrná. O tom, zda je pro vás vhodný či nikoliv by měl rozhodnout váš lékař. Nedávno se objevila metoda zvaná hydrokolonoterapie, tedy výplach střev až několika desítkami litrů vody. Tato metoda může pomoci lidem s chronickými obtížemi trávicího traktu. Zda je však tento proces detoxikační, k tomu už jsou mnozí lékaři skeptičtí. Alfou i omegou správného zažívání by totiž mělo být stravování a nikoli klystýry.

Autor: Swiss Pharmaceutical Investment LLC

KYSANÉ ZELÍ REGENERUJE

PRAVDA - Kyselé a hořké chutě jsou balzámem pro játra a jejich regeneraci. Kysané zelí do této kategorie logicky spadá, navíc obsahuje vysoké procento vlákniny. Zkusit můžete také citrony, rukolu, řeřichu, petržel a další hořké potraviny.

HLAVNĚ HODNĚ OVOCE

MÝTUS - Ovoce v potravě je velmi ošemetné. Nejen, že se nemusí snášet s vašimi léky, je také hodně sladké. Fruktóza je ve větších dávkách přímo nevhodná. Místo kilogramů ovoce se dejte na zeleninu – té můžete sníst takřka libovolné množství, navíc je bohatá na minerály a stopové prvky.

SÁZKA NA BYLINY

PRAVDA – Byliny se k očistě těla využívají už tisíciletí. Pomáhají při různých zdravotních komplikacích, zlepšují psychickou i fyzickou kondici. Svůj účinek mají i na játra a ledviny, hlavní detoxikační orgány. Největší úspěšnost mají v tomto ohledu byliny ostropestřec mariánský a šišák bajkalský. Látky z jejich semen dokážou jaterní buňky ochránit před škodlivinami a dokonce je i regenerují. Proto by neměly chybět v žádné z detoxikačních metod.

PŮST LZE DRŽET KDYKOLIV

MÝTUS – Příjem tuhé stravy může podpořit zažívání a vylučování škodlivin z těla. Nelze jej ale nasadit ze dne na den. Přechod na půst, tedy na příjem pouze vody, bylinných čajů nebo ovocných šťáv, by měl být pozvolný. Nejprve je nasazena detoxikační dieta bez alkoholu, kofeinu a nikotinu, a jakmile tělo po pár týdnech přivykne, lze zvolit samotný půst. Ten by však neměl trvat déle než 3 dny. Vždy jej pro jistotu konzultujte s odborníkem, protože se může dostavit bolest hlavy, podrážděnost, slabost, únava, přecitlivělost na zvuky, zhoršení spánku a další nepříjemné průvodní jevy. Jedinci s chatrným zdravím by se této metody měli vyvarovat.

Autor: Swiss Pharmaceutical Investment LLC

PŘÍPRAVKY JSOU ZBYTEČNÉ

MÝTUS -  Doplňky stravy, jako je například Silymarin DUO  prémiové řady Da Vinci Academia, mohou výrazně pomoci s detoxikací organizmu. Silymarin DUO je založen na přírodní bázi a obsahuje extrakt ostropestřce mariánského (Silybum marianum) a šišáku bajkalského (Scutellaria baicalensis). Účinné flavonolignany ze semen ostropestřce (silybin, isosilybin, silydianin a silychristin) a baicalein z kořene šišáku mají blahodárný vliv na játra.

Silymarin DUO je výjimečný právě vysokým obsahem látek z těchto bylin, jejichž působení se navzájem ještě umocňuje.

Silymarin (suchý extrakt ze semen ostropestřce mariánského) chrání játra před znečištěním, podporuje trávení a očistu těla a je vhodný jako podpora při rekonvalescenci po jaterních obtížích. Navíc, a to je nejdůležitější, dokáže chránit, detoxikovat a regenerovat játra. Při výrobě je používána speciální galenická úprava, díky níž je pomocí sacharidu cyklodextrinu zvýšena biologická dostupnost a antioxidační účinnost.

V lékárnách k dostání také v dárkovém balení s detoxikačními náplastmi ZDARMA!