Indiáni pojmenovali tento úplněk podle černého opeřence, protože vraní krákání ohlašovalo konec zimy. Při pohledu na něj si připomínali, jak důležité je odlišovat iluze od skutečnosti. Říkala jim to legenda o vráně, která tak dlouho klovala do svého stínu, až mu předala všechnu svou energii. Stín oživl a ona zmizela. Někdy je poslední zimní plná luna označována také jako červí úplněk.

I to souvisí s pozorováním přírody. Sníh počátkem března už tál a ze země začínaly vylézat žížaly. Ve znamení Panny Pro nás je nyní důležité, že letos přichází červí či vraní úplněk podle zvěrokruhu ve znamení puntičkářské, až pedantické Panny, která touží po dokonalosti.

„Využijte tento úplněk jako příležitost k uvolnění všech pocitů, že nejste dost dobří,“ radí plzeňská terapeutka Sabina Mališová. Uzemňující úplněk Panny přináší podle ní příležitost k tomu, abychom si jasně uvědomili, co je nyní pro nás opravdu důležité a na co se potřebujeme více soustředit.

JAK TENTO ČAS VYUŽÍT

● Zbavte se sebekritiky a pracujte na svém sebepřijetí.

● Vyžeňte z hlavy neuspořádané myšlenky.

● Vyčistěte prostor kolem sebe, vztahy, svoje tělo.

● Odpočívejte a nic nepřehánějte

NAČ SI DÁT NYNÍ POZOR

● Na přehnanou kritičnost.

● Na pochybnosti o všem, o všech i o sobě.

● Na zbytečné dramatizování.

● Na přepínání se a stres.

● Na posedlost pořádkem, čistotou a organizací.

Halový jev

Měsíc silně dorůstající ve vraní úplněk na sebe upozornil už v noci na včerejšek. Lidé mohli kolem něj pozorovat velké svítící kolo. „Jedná se o takzvaný halový jev, vznikající v naší atmosféře. Takový úkaz je vidět tehdy, když svítí Měsíc a zároveň je vysoká oblačnost,“ vysvětlil Pavel Suchan z Astronomického ústavu AV ČR. Zda se zmíněný jev zopakuje ještě dnes či v následujících dnech, bude podle něj záležet na počasí.

 

Video
délka: 02:45.48
Video se připravuje ...

Přechod na letní čas 26. března 2023 Videohub

Fotogalerie
3 fotografie