Poprvé ve svém životě se Lucie s nemocí setkala už velmi brzy. Kvůli úporným bolestem břicha končila na ambulanci, poté následovalo dva a půl měsíce čekání a hledání příčiny. Nakonec se ukázalo, že i v takto mladém věku má Lucie rakovinu tlustého střeva, tedy onemocnění, které postihuje převážně lidi nad padesát let.

„Rakovina tlustého střeva je jedno z nejrozšířenějších onemocnění u nás, ale nevím, proč jsem ji dostala o čtyřicet let dříve, než je běžná praxe. To i přes to, že jedenáct let nejím maso a jím zdravě,“ popsala Lucie už dříve Blesku. Následovaly náročné chemoterapie a hned dvě operace, při nichž přišla o část střeva, a na těle jí zůstaly výrazné jizvy. Smířit se s nimi nebylo snadné, Lucie to ale zvládla.

Na nemoc se přišlo náhodou

Letos ale přišla další nečekaná rána. „Ucpala se mi střeva, protože se mi vytvořila pooperační komplikace srůstu na střevě. Musela jsem akutně na sál. Při tom lékaři zjistili, že se mi nemoc vrátila,“ vysvětluje Lucie. Odborníci odhalili metastázy na játrech, mladá žena podstoupila jejich ozařování. „Ztratila jsem svou prvotní naivitu, že nemoc se mi už nikdy nevrátí,“ říká k tomu Lucie.

Opatrnost je na místě

Její poslední zdravotní výsledky byly už naštěstí v pořádku, sama ale ví, že opatrnost je na místě. „Vím, že každé dobré výsledky jsou důvod k oslavě, protože nikdy nevíte…,“ přiznává mladá žena, která svůj příběh popisuje i na sociální síti.

Za své jizvy po třech operacích se rozhodně nestydí a momentálně nafotila velmi žhavé snímky. „Ozval se mi kamarád fotograf Lukáš Zlatkovský, a tak jsme vytvořili tyto sexy fotky. Jako fotografka se nahoty a odhalení na fotkách nebojím,“ dodává Lucie s úsměvem.

Jak probíhá kolonoskopie?

Fotogalerie
7 fotografií