Středa 17. srpna 2022
Svátek slaví Petra, zítra Helena
Polojasno 32°C

Kvalitu orgasmu dědíme po rodičích? Vědci přišli se 4 překvapivými fakty!

/
 • 5. srpna 2022 ● 09:27

  Ženský orgasmus je stále tak trochu zahalen tajemstvím a vědci neustále přicházejí s dalšími novými poznatky. Například, že nejlepší sexuální pozicí k dosažení orgasmu je misionář a že sklon k dobrému orgasmu dědíme po rodičích! Podívejte se na 4 zajímavá fakta o ženském vyvrcholení.

 • 1.

  Nejlepší sexuální pozice k dosažení ženského orgasmu je misionář

  Ačkoliv je misionářská poloha často vnímána jako konzervativní a nudná, podle vědců je pro dosažení ženského orgasmu nejlepší – tedy pokud ji trochu vylepšíte polštářem vsunutým pod pánev ženy. Při svém výzkumu to zjistili vědci z newyorkské kliniky. Ti použili ultrazvuk, aby u dvojice dobrovolníků změřili průtok krve do klitorisu před a po sexu v různých pozicích.

   

  „Právě průtok krve do klitorisu je totiž u ženy klíčovým pro dosažení orgasmu. Největší stimulaci klitorálního krevního toku přitom zaznamenali při misionářské pozici, při níž měla žena pánev podloženou polštářem. Nejnižší krevní tok do klitorisu poté zaznamenali u pozice ‚na pejska‘,“ komentuje průzkum odborník na sexualitu Adam Durčák z e-shopu Růžový slon.

 • 2.

  Sklony k dobrému orgasmu dědí ženy po rodičích

  Po rodičích dědíme celou řadu věcí a skvělý ženský orgasmus je jednou z nich – alespoň z části. Vyplývá to ze studie britských vědců, kteří provedli dotazníkové šetření zaměřené na ženský orgasmus u 683 párů jednovaječných dvojčat a 714 párů dvojčat dvojvaječných. Odpovědi sourozenců pak vzájemně porovnávali. Vzhledem k tomu, že jednovaječná dvojčata sdílejí stejnou DNA, za odlišnostmi v jejich odpovědích s velkou pravděpodobností stojí různé vnější okolnosti, na totožných se výrazně podepisují faktory genetické. Konkrétně tak výzkumníci spočítali, že podíl dědičnosti na kvalitě orgasmu činí u ženy celých 60 %.

 • 3.

  Ženy, které vydělávají více než muži, častěji orgasmus předstírají

  Podle studií alespoň občas předstírá dosažení orgasmu kolem 80 % žen. Důvody jsou různé: od pohlazení partnerova ega až po snahu rychleji celou „akci“ ukončit a moci jít konečně spát. Tým psychologů z University of South Florida přitom nedávno zjistil, že až dvakrát častěji předstírají orgasmus ženy, které mají lepší plat než jejich partneři. Proč? „Chtějí tak jednoduše zlepšit jejich sebevědomí, neboť si uvědomují, že většina mužů se svým nižším příjmem cítí zahanbena,“ vysvětluje Durčák.

  Video
  délka: 24:26.33
  Video se připravuje ...

  Nejsi v tom sama: Se sexexpertkou o ženské sexualitě a schopnosti dosáhnout orgasmu Videohub

 • 4.

  Sténání není měřítkem

  Jasným měřítkem toho, zda muž dosáhl orgasmu, je ejakulace. U žen to takto jednoduché rozhodně není. Vědci z University of Ottawa se tudíž rozhodli faktorům, které mohou indikovat ženský orgasmus, detailně věnovat. Na vzorku 637 žen provedli dotazníkové šetření, v němž ženy vyplňovaly otázky zaměřené na body takzvané Orgasm Rating Scale (ORS, stupnice hodnocení orgasmu) a Bodily Sensations of Orgasm Scale (BSOS, stupnice orgasmu dle tělesných projevů).

   

  Mezi klíčové položky BSOS patří například zrychlené dýchání, husí kůže, pulzace klitorisu, pocení, červenání pokožky, svalové kontrakce, zvýšený srdeční tep, ztvrdnutí bradavek, křeče dolních končetin či pocit sevření hrudi.

   

  „U respondentek vědci z hlediska BSOS nejčastěji zaznamenali pocity týkající se oblasti genitálií, svalové křeče či pocení. Nejméně časté pak byly anální kontrakce a sténání. Právě sténání by přitom výzkumníci doporučovali z měřítek zcela vyškrtnout, protože na rozdíl od ostatních položek není nedobrovolné,“ doplňuje informace Adam Durčák.

  Fotogalerie
  3 fotografie

Video se připravuje ...
BAZAR
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy