Sušíme ihned po doprání
I když jsou pračky většinou vybavené signálem, že právě dopraly, často ho ve shonu běžného dne přeslechneme nebo ignorujeme a prádlo dáme sušit později, což je ovšem chyba, která znemožní, aby prádlo hezky vonělo. Jak známo, ve vlhku se daří plísním a prádlo navíc pochytá pachy z pračky, které se v ní za roky provozu chtě nechtě nastřádaly.

Nenecháváme sušit dlouho na přímém a silném slunci
Ačkoli každý miluje suchou „sluneční“ vůni, intenzivní letní paprsky mohou naopak prádlu uškodit. Pokud ho necháte na slunci příliš dlouho, barevné kousky můžou přijít k úhoně a vyšisovat nebo ztratit barvu. A to ještě nepravidelně podle toho, jak bylo prádlo přehnuté na šňůře.

Když začne déšť, raději převěste hned domů
Celá řada z nás doufá, že když začne deštík, brzy se zase vyčasí a prádlo rychle doschne. Pokud se jedná o krátký letní deštík, určitě to ničemu neublíží, problém spíše může být déle trvající déšť. Pokud předpověď vypadá, že bude pršet více hodin, je lepší prádlo raději hned sebrat a dosušit ho rovnou doma. Déletrvající mokré tkaniny jsou opět ideálním místem pro rozvoj nepříjemných zápachů.

Větrané místo na domácí sušení
Sušit doma představuje jistotu, že prádlo nepodlehne povětrnostním vlivům. Přesto má také určitá pravidla – místo pro sušení by mělo být větrané, ideálně poblíž okna, šňůry by měly mít mezi sebou dostatečné rozestupy, aby se jednotlivé kousky prádla nedotýkaly a nemělo by být poblíž kuchyně, z které může snadno oblečení pohltit pachy. A co když se Vám stýská po jedinečné vůni prádla sušeného venku? Značka Lenor nyní přichází s novými avivážemi, které díky své unikátní technologii prádlu dodají vůni, jako by schlo venku na čerstvém vzduchu. Navíc má 2x koncentrovanější složení, takže s lahví o menším objemu vyperete stejný počet pracích dávek jako dříve! Což ve výsledku představuje i menší počet lahví na přepravu a menší spotřebu plastů, takže nové složení pomáhá i planetě.
