Kdo má velkou zahradu, ten může jásat. Zahrada je totiž skvělým místem k odpočinku a relaxu, když je navíc docela velká, dá se na ní umístit hromada věcí, které vám zpříjemní život. A proč pak myslet jen na sebe? Uspořádejte posezení s přáteli.

Bazén už najdeme na mnoha zahradách

Bazén už dávno není výsadou těch bohatších, na zahradě už ho má skoro každý. Není se čemu divit. V létě prahneme po příjemném osvěžení, které bazén může přinést. Proč za ním chodit na plovárnu a tísnit se tam s desítkami dalších lidí, když můžete být pěkně doma?

Na výběru bazénu si dejte záležet

Investice do bazénu není v řádech korun, proto je třeba si pořádně rozmyslet, jaký bazén vlastně chcete a kam ho umístíte.

  • Nejprve najděte pro bazén místo a dobře si ho změřte. Počítejte s tím, že kolem bazénu budete také chodit, možná si tam postavíte i lehátka.
  • S ohledem na místo vyberte i tvar bazénu.
  • Určete si finanční limit, který jste ochotni investovat, počítejte přitom s tím, že nebudete kupovat jen bazén, ale i další příslušenství jako filtraci, bazénovou chemii, vysavač, plachtu a třeba i solární panel.
  • Chcete nadzemní bazén, nebo ten zapuštěný do země?

Náš tip: Když vybíráte místo, zvolte takové, které je v závětří a po většinu dne tam svítí sluníčko. Myslete také na to, abyste byli skryti před zraky kolemjdoucích.

Autor:  Hawaj.cz

Co si takhle k bazénu pořídit ještě vířivku?

Aby byl relax dokonalý a vaše tělo vrnělo blahem, pořiďte si kromě bazénu ještě vířivku. Parádně si v ní odpočinete, přestanete myslet na starosti, zregenerujete tělo, uvolníte svaly, stimulujete krevní i lymfatický systém. Vybírat můžete mezi vnitřní a vnější vířivkou, na čem při tom záleží?

  • Velikost vířivky přizpůsobte nejen počtu osob, které se do ní mají vejít, ale také volnému prostoru na zahradě.
  • Jaký by měla mít tvar?
  • Máte nějaké speciální požadavky na počet vzduchových a hydromasážních trysek?
  • I v případě vířivky je dobré si dopředu stanovit finanční limit.

Náš tip: Toužíte po vířivce, ale nemáte dostatek volných finančních prostředků na luxusní vířivku, kterou vídáme v romantických filmech a seriálech? Pořiďte si zatím tu nafukovací, která je skladná, můžete ji přemístit z místa na místo a jednoduše se ovládá. I ona může díky široké nabídce dekorů vypadat velmi luxusně.