Jedna z hádek v poslední Výměně manželek se tak vyhrotila, že došlo i na sprostá slova. Lucie nazvala náhradního manžela Lukáše psychopatem, což bylo asi to nejslušnější slovo, co v hádce zaznělo. Vše navíc proběhlo před malou plačící holčičkou.

Video
délka: 01:07.68
Video se připravuje ...

Výměna manželek: Drsná hádka plná sprostých slov! TV Nova

Rodiče ztrácí soudnost

„Člověk nemusí být psycholog, aby mu bylo jasné, že to, čemu jsou v pořadu vystavovány děti, je daleko za hranou. A když už ztrácí soudnost rodiče a vystavují děti takto vyhroceným a uměle vytvořeným situacím, je s podivem, že nezakročí někdo z produkce pořadu a nestanoví pro přítomnost dětí v pořadu limity v zájmu dítěte a jeho ochrany,“ řekla pro Blesk.cz psycholožka a psychoterapeutka Alexandra Hrouzková.

Ta zmínila i zátěž, které jsou malé děti vystaveny. „Hrubé nadávky a emočně vyhrocené situace, kterým dítě nemá šanci porozumět, jsou pro dítě psychickou zátěží. Další následky se odvíjejí od věku dítěte, od jeho porozumění situaci a také od individuální psychické odolnosti, která je u každého jedince jiná a mají na ni vliv další faktory a životní zkušenosti,”  dodala Hrouzková.

Je to až zvrhlé...

Znepokojení nad celou situací vyjádřil i dětský psychoterapeut Miloslav Čedík. „Obrazovka nám takřka v přímém přenosu a v plné nahotě ukazuje stav v některých rodinách. Bohužel ty děti to často doma běžně zažívají, ale abychom to my ještě dál režírovali a nechali to na ně působit, tak to už je až zvrhlé. To slovo je na místě. Je za hranou, že necháváme své děti v tak kontaminovaném prostoru,“ zlobí se Čedík.

Jdeme proti zájmům dítěte

Podle psychoterapeuta je základní dětskou potřebou pocit bezpečí, který je nutný ke zdravému rozvoji. „Tohle ale vykazuje všechny atributy (ne)bezpečného prostoru. Jdeme úplně proti zájmu dítěte,“ vysvětluje Čedík a k pořadu dodává: „Měli bychom znova získat citlivost, jsme už natolik zhrublí, že potřebujeme tak silné emoce, aby to s námi zacvičilo.“