20. září 2019
Svátek slaví Oleg, zítra Matouš

Chcete mít krásné vlasy? Vyhněte se 6 základním chybám!

/
 • Každá žena chce mít krásné vlasy
  21. srpna 2019 ● 15:17

  Každá žena chce mít krásné vlasy, ať jsou krátké, dlouhé, rovné nebo kudrnaté. Jenže, víte, jak správně nato, abyste nedělaly zbytečné chyby, které vlasům škodí? Poradíme!

 • 1.

  Vlasy neutahujte!

  Nosíte ráda utažené culíky? Neděláte dobře! Účesy s příliš utaženými vlasy nejsou ideální volbou pro časté nošení. Časté stahování vlasů přispívá k jejich řídnutí. Namáhají se vlasové folikuly, na které je vyvíjen nadměrný tlak, a to vede k nadměrnému vypadávání vlasů. Častá je například tvorba tzv. koutů po stranách hlavy.

  Pozor na utažený culík!
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Nenechte na ně

  Ochrana pokožky před slunečním zářením je pro mnohé samozřejmostí. U vlasů by tomu však nemělo jinak. Pobyt na sluníčku vlasy vysušuje, zvyšuje lámavost vlasů a třepení konečků. Sluníčko narušuje vlasové vlákno a vlasy jsou následně křehčí a náchylnější k jakémukoliv poškození. Chraňte raději své vlasy před ostrými slunečními paprsky kloboučkem nebo čepicí.

  Každá žena chce mít krásné vlasy
  Autor: Shutterstock.com

 • 3.

  Nepřehřívejte je!

  Bez fénu, kulmy nebo žehličky na vlasy se mnohé z nás neobjedou. Jenže vlasy s věkem ztrácení vlhkost a měkkost, a právě vlhkost ve vlasu je základem pro zdravé a lesklé vlasy. Obecně platí, že čím méně je používáme, tím lépe, a pokud se bez nich neobejdete, zkuste vlasy trápit co nejméně a vhodně regulovat teplotu žehličky, kulmy či fénu.

  Každá žena chce mít krásné vlasy
  Autor: iStock

 • 4.

  Stop gelům!

  Při použití vlasových přípravků s těžkou a lepivou strukturou buďte opatrní. Produkty, které jsou velmi lepivé a velmi těžko se z vlasů vyčesávají, je zatěžují a vysušují. Je tedy lepší se jim zcela vyhnout, nebo sáhnout po přípravcích s lehkou konzistencí, které vlasy nezatíží.

  Každá žena chce mít krásné vlasy
  Autor: istock.com

 • 5.

  Volte správný kartáč!

  Kartáčování a česání vlasů je pro krásné vlasy nezbytné. Ne každý kartáč je ale vhodný, a to zejména u delších vlasů. Špatná volba kartáče může vést k lámání a trhání vlasů. Vhodný kartáč poznáte podle štětin. Kadeřníci celebrit doporučí sáhnout po kartáči s kančími štětinami, které lehce klouzají po vlasech a stimulují pokožku hlavu, aniž by vlasy poškodily. 

  Každá žena chce mít krásné vlasy
  Autor: istock.com

 • 6.

  Dobře jezte!

  Barvu vlasů a kůže má na starosti melanin. Jeho dostatečné množství vyžaduje určitý podíl živin, minerálů a vitamínů. Pokud není naše strava dostatečně pestrá, hrozí nejen zhoršení kvality vlasů, jejich vypadávání, ale také jejich šedivění. Péči potřebuje i pokožka. Vhodné jsou nejrůznější přírodní séra. Ty se vmasírovávají do pokožky, stimulují vlasové cibulky a právě podporují tvorbu melaninu.

  Každá žena chce mít krásné vlasy
  Autor: istock.com

  Zdroj: protisedinam.cz

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy