20. listopad 2019
Svátek slaví Nikola, zítra Albert

Upadá váš vztah do stereotypu a hrozí rozchod? 10 tipů, jak zase zamilovaně třeštit!

/
 • ilustrační foto
  28. května 2019 ● 12:20

  Jste spolu dlouho a máte pocit, že vztah uvadá? Chtěli byste ho opět nastartovat? Máme pro vás 10 tipů, které z vás zase udělají zamilované blázny.

 • 1.

  Mluvte spolu

  Komunikace je základ. Je normální, že vám po dlouholetém vztahu začne v partnerství něco chybět, začne vám vadit stereotyp, zatoužíte po něčem novém. Pokud se necítíte dobře, je potřeba to partnerovi sdělit a zkusit najít řešení.

   

  Možná zjistíte, že problém je oboustranný a budete mít šanci na něm vzájemně pracovat. Pokud však budete mlčet s tím, že se to časem nějak urovná nebo si zvyknete, může dojít k nejhoršímu.

  ilustrační foto
  Autor: iStock

 • 2.

  Podporujte se

  Prožívejte se svým partnerem stresující situace a buďte mu oporou. Ne nadarmo se říká, že ve dvou se to lépe táhne a pokud bude mít partner pocit, že se o vás může opřít v těžkých chvílích, jste na správné cestě. Platí to i v případech, kdy se partner dostane do nepříjemné situace vlastním zaviněním. Neobviňujte ho, ale naslouchejte mu a buďte mu spíše parťákem než oponentem.

  ilustrační foto

 • 3.

  Chvalte partnera

  Zdá se to jako maličkost, ale zkuste čas od času dát partnerovi najevo, že je fajn být spolu. Soustřeďte se na to dobré ve vztahu, a když partner udělá něco, co vás potěší, pochvalte ho. Pokud projevíte vděčnost, partner si i na vás začne všímat toho dobrého a bude s vámi radši.

  ilustrační foto

 • 4.

  Okořeňte si sex

  Neuspokojivý sex je kamenem úrazu dlouhodobých vztahů. Je normální, že vás to po delší době začne v posteli nudit, pokud ale potřebujete změnu, je nutné to partnerovi sdělit. Nebojte se s ním sdílet své fantazie, právě ty mohou vás vztah zachránit.

  ilustrační foto

 • 5.

  Zapomeňte na mobily

  Notebooky a mobily jsou zabijáky moderních vztahů. Pokud věnujete v posteli i mimo ni více času svému telefonu než partnerovi, pravděpodobně to brzy začne skřípat. Sociální sítě nám dnes zabírají mnoho času, je však třeba si uvědomit, že váš partner vás potřebuje více než facebooková zeď.

  ilustrační foto

 • 6.

  Dejte si první rande

  Dobrým způsobem, jak si připomenout, proč jste spolu a že se máte rádi je zavzpomínat si na vaše začátky. Povídejte si o vašem prvním rande, jak jste se cítili, co se vám na tom druhém líbilo, čím vás sbalil.

  Není od věci ani si onu první schůzku zopakovat, zajít si na místo, kde se odehrála, vrátit se v čase a osvěžit si zapomenuté city.

  ilustrační foto

 • 7.

  Vybočte ze stereotypu

  Jsou všechny vaše dny stejné? Zkuste udělat něco jinak. Naplánujte si prodloužený víkend, odjeďte někam, kam byste se za normálních okolností nedostali, zažijte něco hezkého, vytvářejte si spolu nové vzpomínky. Páry, které upadnou do stereotypu všedních dnů, se často začnou nudit a mohou začít pátrat i v jiných vodách.

  ilustrační foto

 • 8.

  Uznávejte chyby

  Umět uznat chybu a omluvit se je dovednost, kterou si fungující páry osvojily. Občas musí jít stranou ego i tvrdohlavost, aby se místo nich dostavila ochota jednat vstřícně. Není ostuda se zmýlit, je ostuda si trvat na svém, jen aby si člověk dokázal, že má navrch. Jste přece především parťáci, ne konkurenti.

  ilustrační foto

 • 9.

  Vytvořte si tradice

  Vytvořte si nějaký společný zvyk. Klidně to může být zásada, že alespoň jednou do měsíce zajdete na pěknou romantickou večeři, nebo spolu začnete chodit na taneční lekce, běhat, jezdit na kole… Mělo by to být něco, co bude oba bavit a budete se na to těšit. Nesmí to být jen zase další povinnost.

  ilustrační foto

 • 10.

  Mějte i svůj vlastní život

  Je sice pěkné trávit čas se svým partnerem, ale vztahu prospívá, když má každý z partnerů i své vlastní zájmy. Pokud budete spolu až příliš často, začnou vám na partnerovi vadit i drobnosti a hrozí vám nepříjemná ponorka. Partneři, kteří spolu netráví všechen volný čas, si toho druhého daleko více váží a těší se na něj.

  ilustrační foto

  Zdroj: Naughty Harbor

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy