Zabouchli jste si v bytě klíče? Vyplatí se volat hasiče, nebo zámečníka?
-
Také už jste si zabouchli dveře od bytu a pak zůstali bezmocně stát na chodbě? Nepříjemná situace…Co teď? Volat hasiče, nebo zámečníky? Následující seznam činností jsme uspořádali podle důležitosti, a také vzhledem k možnostem hrozícího nebezpečí.
- 1.
Volání hasičů
Volání hasičů je doporučeno v případech, kdy zabouchnutí dveří ohrožuje buď váš nebo cizí život. Dveře se mohou zabouchnout samy, případně může také dojít k poškození zámku, zalomení klíčů a k dalším podobným scénářům.
V případě, že vám na pomoc vyjedou hasiči, je celý zásah zdarma. Daného faktu se však nesmí zneužívat, mohli byste toho ještě později litovat. Hrozící pokuta může atakovat hranici až 5000 Kč.
- 2.
Volání zámečníka
Zámečníci jsou, stejně jako hasiči, kluci šikovní. Dveře mají otevřeny během chviličky, jsou přitom maximálně opatrní a dbají na to, aby nedošlo k jejich poškození.
Zámečníci se většinou pojišťují kontrolou vašich dokladů o tom, zda daný dům patří opravdu vám nebo ne. Lupiči by se tak měli mít obzvlášť na pozoru! Za tyto rychlé a skvělé služby však už musíte i něco zaplatit, většinou se poplatek pohybuje od 500 Kč výše (záleží na složitosti vašeho dveřního mechanismu).
- 3.
Může také pomoci
Výrazně také doporučujeme s sebou nosit i náhradní klíč. Případně jej svěřte blízké osobě, které důvěřujete.
Pokud také máte ve svém okolí nějakého zámečníka, nechte si v adresáři jeho telefonní číslo, nikdy nevíte, kdy se vám může hodit. Můžete se tak vyhnout následným problémům.
Je dobré vědět, že panika není nikdy na místě a rychlé jednání = efektivní jednání. Více na www.staci-malo.cz