Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 9°C

Řešíte chloupky? 3 tipy, jak na trvalou epilaci! Teď je ta nejlepší doba

/
 • Nejen krásné nohy bez chloupků je snem snad každé ženy.
  13. března 2018 ● 11:41

  Už se nemůžete dočkat jara? Sukní a krátkých kalhot? Jenže zase začnou starosti s chloupky a takřka každodenním holením nebo trápením s voskem či epilátorem. Řešením je trvalá epilace, pro kterou je nyní ta nejlepší doba.

 • 1.

  Měsíc před zákrokem se holte jen žiletkou


  Časné jaro je ideální dobou, protože na místa ošetřená laserem by nemělo příliš dopadat silné sluneční záření. „Minimálně 10 dní před zákrokem bychom ochlupení neměli depilovat ani epilovat. A to v letních měsících může být nepříjemný problém. Je také důležité pět až sedm týdnů před laserem nepoužívat epilační přípravky jako jsou vosk, epilátor či pinzeta, které odstraní chloupky i s kořínkem. Je nutné se tak holit pouze žiletkou. Chloupky budou silnější a lepe reagovat na laser,“ říká odborník MUDr. Lukáš Frajer.

  Pokud uvažujete o trvalé epilaci je nutné si před ní holit nohy pouze žiletou.
  Autor: shutterstock.com

 • 2.

  Nutné je opakování

  Laserový paprsek zničí cibulku chloupku jednou provždy, takže chloupek již nevyroste. Paprsek umí odhalit pigment v chloupku, s jehož pomocí se dostane do cibulky. Proto je účinný jen tam, kde je přítomen pigment tzn. u tmavších chloupků. „K dosažení trvalého efektu je ale nezbytné opakovat ošetření 3 až 6× v rozmezí 6 týdnů. K účinnému zničení vlasové cibulky je potřeba zásah v její růstové fázi, kdy je dostatek pigmentu přítomen, a která probíhá u každého chloupku těla v jiné době. Laserové odstranění ochlupení lze provádět na všech místech těla včetně intimních partií,“ dodává doktor Frajer.

  Pokud uvažujete o trvalé epilaci je nutné si před ní holit nohy pouze žiletou.
  Autor: Shutterstock

 • 3.

  Na co si dát pozor?

  Laserové epilační zákroky nejsou vhodné pro těhotné či kojící ženy. Nepodstupujte je ani pokud zrovna trpíte zánětlivým onemocněním kůže. Při laserovém zákroku je riziko vedlejších účinků minimální. Důležité je nevystavovat pokožku sluníčku a samozřejmě nechodit do solária. Pokud máte ošetření na obličeji, tak se minimálně dva týdny mazejte krémy s vysokými UV faktory, i když je zrovna pod mrakem či je chladnější počasí. Nějakou dobu po zákroku určitě také nepoužívejte peeling či abrazivní kosmetiku.

  Zdroj: Perfect Clinic

  Pokud uvažujete o trvalé epilaci je nutné si před ní holit nohy pouze žiletou.
  Autor: iStock

Témata

epilace chloupky

Dnešní horoskopy