30. květen 2020
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Začíná vás škrábat v krku? Zábaly, bylinky i sůl a česnek vás postaví zase na nohy

/
 • Bolest v krku může pěkně znepříjemnit život.
  30. ledna 2018 ● 09:58

  Republika se potácí na prahu chřipkové epidemie, v některých krajích už ji dokonce mají. Máme pro vás zaručené babské rady, jak se zbavit bolesti v krku.

 • 1.

  Zaručený »priessnitz«.

  Mohou být teplé i studené protože každému zabírá něco jiného. Ideální je ale »priessnitz«. Jeho účinky jsou prokázané a zabírá nejen a bolesti v krku, ale třeba i při horečce nebo revmatických bolestech. Jeho účinnost spočívá ve třech vrstvách – mokrou studenou plenu nebo kapesník ovineme igelitem a nakonec vše zabalíme do suchého šátku. Nechte ho takto působit zhruba tři hodiny, proceduru opakujte nejdříve za další tři až čtyři hodinky.

  Léty osvědčené recepty doporučují i tvaroh či rozmačkané uvařené brambory. Obojí, ale každé zvlášť, zabalené v suchém šátku nechte působit přes noc.

  Nemáte náhodou příušnice?

 • 2.

  Osvědčené bylinky

  Při bolestech v krku jedůležité prolévat ho teplým čajem. Zařaďte ten nejosvědčenější - černý čaj s citronem a medem. Další čajovou bylinkou je jitrocel. Ten čistí průdušky a vychladlý čaj můžete i kloktat. Stejně zázračná je echinacea, která posiluje celkově imunitu. Pomůže vám i hřebíček. Stačí ho smíchat se lžičkou zázvoru a lžičkou skořice a zalít horkou vodou. Důležitý je přísun vitaminu C. Kromě citrusů jej můžete tělu dostat i ze šípku, rakytníku, černého bezu...

  Blesk testoval černé čaje.

 • 3.

  Co dům dá

  Naprostou jedničkou domácí lékárny je česnek, který je přírodním antibiotikem. Stačí jej nakrájet na jemné plátky a s čerstvým chlebem jemně pomazaným máslem a lehce osoleným se stane lahůdkou. Osvědčená je i cibule. Z té si můžete udělat lék smícháním s medem. Nechte odležet a užívejte po lžičkách. Bez čaje ze zázvoru bychom se při nachlazení také jen těžko obešli. Sůl je nejen nad zlato. Vyzkoušejte ji i kloktat rozpuštěnou ve vlažné vodě. Jen roztok omylem nevypijte, měl by zcela jiné účinky…

  Česnek i cibule jsou přírodní zbraně proti chřipkám a nachlazení.

   

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy