Pondělí 11. prosince 2023
Svátek slaví Dana, zítra Simona
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Jak si zabalit na dovolenou? Triky, jak vše v klidu naskládat do kufru!

/
 • Zabalit si na dovolenou je hračka! Stačí vám jen pár základních kousků!
  23. července 2017 ● 08:00

  Chystáte se na dovolenou, ale představa, že se vám všechny věci musí vejít do kufru, vás už teď budí ze sna? Balení pro někoho bývá noční můrou, ovšem my jsme si pro vás připravili pár rad, díky kterým můžete zůstat v klidu! Jak správně a úsporně zabalit?

 • 1.

  Lehký kufr

  Vybírejte takový kufr, který sám o sobě není příliš těžký. Nejenže se vám zavazadlo lépe ponese, ale úspora váhy se bude hodit i v letadle.

  VIDEO: Jaký kufr si smíme vzít na palubu letadla?

  Video
  délka: 02:44.00
  Video se připravuje ...

  Jaký kufr si smíme vzít na palubu letadla? Adam Balažovič

  Letištní kontrola
  Autor: Michal Protivanský

 • 2.

  Rozložení

  Na dno položte ručníky a kalhoty. Košile patří zas nahoru. Do jejich límečku pak stočte pásek kalhot, aby se nezmačkal. Spodním prádlem, ponožkami či plavkami lze vyplnit mezery v kufru. Na cesty s sebou berte hlavně nemačkavé lehké oblečení a vybírejte takové, které můžete vzájemně kombinovat. Nejvýhodnější je srolovat je a ukládat těsně vedle sebe.

  Ručník
  Autor: shutterstock.com

 • 3.

  Pastu i šampon do pyytlíčku

  Krémy, pasty na zuby a šampóny raději zabalte ještě do igelitového sáčku. Může se stát, že se některé balení otevře či rozbije a celý kufr a jeho obsah by pak byl špinavý. Také si vybírejte menší balení, protože zaberou méně místa.

  Nákup v drogerii.
  Autor: iStock

 • 4.

  Boty

  Srolujte ponožky a vložte je do bot, tak zajistíte, aby se tvar bot nezdeformoval. Boty ukládejte na dno zavazadla a systémem špička na patu a na podrážky natáhněte sprchovací čepici, nebo boty uložte do sáčku, aby neznečistily oblečení.

  Boty
  Autor: iStock

 • 5.

  Pro všechny případy

  Nezapomeňte si s sebou vzít plátěnou tašku nebo pytel na špinavé prádlo. Přibalte pro jistotu též malé balení prášku na praní, abyste mohli vyřešit případné nehody během cestování. Rozhodně nezapomeňte na vlhké kapesníčky.

  kapesníčky
  Autor: Shutterstock.com

 • 6.

  Adaptér

  Přibalte adaptér do elektrické zásuvky, pokud cestujete do zahraničí. Někde totiž mají trochu jiné zásuvky a v hotelu nemusí mít dostatek adaptérů na půjčení. Nejlépe vám poslouží ten univerzální.

  Zásuvka
  Autor: archiv Blesku

  Fotogalerie
  12 fotografií
   

Dnešní horoskopy