Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

To musíte znát: Poradíme, jak pečovat o pokožku ve věku 20, 30, 40 a 50

/
 • O pleť je potřeba se starat v každém věku.
  6. června 2017 ● 09:35

  Pleť je to, co si hýčká každá žena. Je naší vizitkou. Proto je důležité se o ni starat. Jak postupuje věk, je potřeba péči měnit. Poradíme, jak v kterém věku o svou pokožku dbát.

 • 1.

  Když je vám 20 : Hlavně odlíčit

  Pokud je vám mezi dvaceti a třiceti, tak se rozhodně nemusíte ještě trápit vznikem výraznějších vrásek. Pleť je díky dostatku kolagenu pružná. K její péči stačí hydratační krémy. Důležité je, ale po celý rok používat denní krémy, které mají dostatečnou UV ochranu. Zabráníte tak předčasnému stárnutí pleti. Občas mohou mastnější pleť trápit i pupínky, které eliminujte vhodnou kosmetikou. V tomto věku je nutné se naučit každý den důkladně odličovat. Vaše pleť vám bude za to za pár let velmi vděčná.

  ...
  Autor: shutterstock.com

 • 2.

  Když je vám 30 : Moc se neopalujte

  Po přehoupnutí magické třicítky je již na čase začít se o pleť starat o něco pečlivěji. V tomto věku je pleť obvykle stále bez větších vrásek, je ale nutné již trochu investovat do budoucnosti minimálně s krémy, které obsahují vitamíny, kolagen či koenzym Q10.  Naučte se trochu zkrotit mimické vrásky, které jsou již po třicítce viditelné. V tomto věku máte stále přirozeně krásnou pleť, ale začínají jí ubývat látky, které garantují její elasticitu. Proto se příliš neopalujte. „Sluneční paprsky mohou až z 80% za předčasné stárnutí pleti. Za vznik předčasných vrásek mohou i cigarety, které kromě mnoha jiných zdravotních problémů způsobují úbytek kolagenu a následného povolení kůže,“ říká dermatoložka Lucia Mansfeldová. Mezi 30 a 40 lety si už k mladší pokožce můžete pomoci například mezoterapii, což je hloubkové hydrataci pokožky za pomoci mikrojehliček. Aktivuje se tak tvorbu kolagenu a elastinu a spouští tak omlazující procesy v pokožce.

  ...
  Autor: shutterstock.com

 • 3.

  Když je vám 40 : Důležité jsou správné krémy

  Po čtyřicítce je již důležité každý den používat krémy s obsahem kolagenu, který pleti chybí. Kontury obličeje již nejsou tak pevné a vznikají hlubší vrásky. „U čtyřicetiletých se stárnutí nejvíce projevuje vráskami na čele, mezi obočím a okolo očí. Na drobné propady v obličeji a nosoretní rýhy poslouží dobře i výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové. Ty krásně vyplní hlubší vrásky kolem úst a navíc hydratují pokožku zevnitř,“ říká MUDr. Petra Moravcová. Nezapomínejte používat kvalitní noční krémy, které mají rozdílné složení než ty denní. A pleť vám bude určitě vděčná i za občasnou návštěvu kosmetického salónu.

  ..
  Autor: shutterstock.com

 • 4.

  Když je vám 50 : Umírněte make-up

  Kvůli menopauze a ztrátě estrogenů začíná u žen pokožka opravdu ztrácet na své hydrataci a elasticitě. Chybí jí i svěží barva, je proto vhodné volit krémy a make-upy s rozjasňujícím efektem. Dejte ale pozor i na přehnané líčení, které může kvůli vizuální podpoře vrásek věk spíše zvýraznit. Především v okolí očí. Pokud nechcete mít vrásky na tváři tolik viditelné, stále ještě není třeba hledat operační řešení. Zkuste některé z moderních metod liftingů za pomoci liftiivacích nití. Jedná se o ambulantní, rychlé a bezbolestné zákroky.

  a
  Autor: profimedia.cz

   

Dnešní horoskopy