Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Opřete se do toho: 3 osvědčené cviky na zpevnění bříška!

/
 • Vycvičte si ploché bříško.
  2. května 2017 ● 09:32

  Oblast bříška je jednou z nejproblematičtějších partií těla, která trápí každou ženu. Poradíme vám tři osvědčení cviky na zpevnění bříška.

 • 1.

  Zpevnit neznamená zhubnout

   

  „Vzhled bříška záleží na dvou věcech – na stavu břišních svalů, které můžeme zpevnit cvičením – a na množství tuku, které v této problematické oblasti máme. Velkým mýtem je rozšířený názor, že když budu určitou oblast těla posilovat, tak tam zhubnu,“ říká Jana Havrdová, prezidentka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz a dodává: „Reálné hubnutí tuků je otázkou dlouhodobého sníženého příjmu kalorií nebo zvýšené fyzické aktivity. Pokud se nechceme bavit o krátkodobých dietách, které zpravidla vedou jen k jojo efektu, musíme se smířit s tím, že zákony zachování energie a hmoty stále fungují. Tuk z oblasti břicha dostanete jen tak, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat.“

  Udělejte si test, proč ještě nemáte ploché břicho.
  Autor: Shutterstock.com

 • 2.

  Zanožování a předpažování

   

  Začněte s jednoduchými zpevňovacími cviky vkleče, při kterých střídavě zanožujete jednu a druhou nohu, předpažujete paže, popř. kombinujete pravá paže – levá noha, levá paže – pravá noha. Cvičení je jednoduché, ale nepodceňujte ho. Ideální je následná kombinace s protažením zádových svalů v pozici kočky.

  Posilováním docílíte krásného bříška.
  Autor: FISAF

   

 • 3.

  Prkna aneb planky

   

  Z pozice kočky můžete plynule přejít na tzv. prkna neboli planky. Klasické prkno začíná na předloktích, těžší varianta je na natažených pažích. Těžší variantou je boční prkno, tzv. side plank. Obtížnost můžete zvýšit upažením horní paže, popř. snížením pánve dolů a vrácením zpět do základní polohy. Ve výdrži zůstanete nejprve několik sekund, pravidelně dýchejte, postupně zkuste dobu ve výdrži prodlužovat.

  Posilováním docílíte krásného bříška.
  Autor: FISAF

   

 • 4.

  Rotování lokte ke koleni vleže

   

  Cvik z kategorie těch náročnějších, jak z hlediska síly, tak i koordinace: v pozici vleže na zádech zvedněte obě nohy kolmo k zemi a střídavě jednu a druhou sklápějte těsně nad zem. K pokrčenému koleni současné rotujte protilehlý loket. Zkuste 10 opakování, uvolněte a zkuste přidat další sérii.

  Posilováním docílíte krásného bříška.
  Autor: FISAF

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy