14. listopad 2018
Svátek slaví Sáva, zítra Leopold

Víkendové lyžování v Čechách: Vyberou si rebelové i rodiče s batolaty

/
 • Sněhové podmínky jsou skvělé, vyrazte na hory.
  Sněhové podmínky jsou skvělé, vyrazte na hory. (Profimedia)
  28. ledna 2017 ● 08:00
   

  Letošní zima se k lyžařům chová vlídně. Zatímco loni jsme byli odkázáni na technický sníh, letos se sklouzneme i po přírodním. Chcete pohodlnou loučku, nebo ostrou trať? Malý, nebo velký areál? Pojďte se námi na procházku po českých horách.

 • 1.

  Největší – ski resort Černá hora – Pec

  janské lázně


  Ve SkiResortu jsou otevřené všechny sjezdovky, tedy 41 kilometrů na 1 skipas. „Takové podmínky tu nebyly od začátku zimní sezóny. Na sjezdovkách aktuálně leží 60 – 120 cm sněhu. Dostatečná vrstva je i mimo ně, takže všem můžeme doporučit třeba sjezd na saních po Černohorské sáňkařské cestě, nebo atraktivní večerní sáňkování s čelovkami, které probíhá s průvodci z naší lyžařské školy SkiResort LIVE,“ říká Petr Hynek, ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA – PEC.

   

  Kromě sjezdovek jsou otevřené i všechny doplňkové služby jako je oficiální lyžařská škola, půjčovny, babysitting nebo servis SkiResort LIVE. „Každý den vyučujeme ve 4 dětských parcích v areálech Černá hora a Pec pod Sněžkou. Všechny jsme je nově vybavili pojízdnými koberci a také dětskými vleky,“ doplňuje Petr Hynek

   

  Skvělé podmínky si mohou užít i ti, kteří na lyžování nemají celý den. „Ve čtyřech areálech je v provozu samozřejmě večerní lyžování. Na Protěži v Janských Lázních lze navíc spojit lyžování na nejdelším osvětleném svahu v ČR s dobrou večeří v restauraci hned u sjezdovky. Lyžuje se za umělého osvětlení i v Peci pod Sněžkou, ve Velké Úpě, nebo ve Svobodě nad Úpou. K večernímu lyžování se parkuje zdarma.

   

  Ceny skipasů:

  Dospělý: 690 Kč, junior: 640 Kč, dítě 530 Kč, střídavý 900 Kč

 • 2.

  Nejvíc atrakcí – Skiareál Lipno

  Lyžařský areál Lipno nad Vltavou

  Lipno se dostalo na úroveň alpských skiareálů, alespoň co se vybavenosti a atrakcí týče. Nenabízí jen sedačkovou lanovku a dětský skiareál, ale také plavecký bazén, bobovou dráhu, výhled ze Stezky korunami stromů, zkrátka, nemusíte se omezovat jen na lyžování.
  Lipenský areál nabízí 9 sjezdových tratí a tři lanovky. K dispozici jsou restaurace i občerstvení, parkoviště u spodní stanice lanovky je zdarma. Zdarma je také k dispozici skibus.

   

  Ceny skipasů:

  Dospělý: 680 Kč, junior: 550 Kč, dítě 460 Kč

 • 3.

  Tajný tip - Říčky v Orlických horách

  říčky

  Dobré sněhové podmínky, sjezdovky různých obtížností, moderní sedačková lanovka, nová lyžařská školka a přitom domácká atmosféra?
  Orlické hory stojí trochu neprávem stranou zájmu českých lyžařů, vyplatí se je ale navštívit.
  Ski areál Říčky nabízí parkování zdarma, několik občerstvení, úschovnu, i půjčovnu lyžařského vybavení. Největším ubytovacím zařízením je Hotel Říčky, rodina s dětmi přivítá hotel Anenský mlýn, ubytování nabízí i mnoho menších penzionů.

   

  Ceny skipasů:

  Dospělý: 520 Kč, dítě: 360 Kč

   

 • 4.

  Rodinné – Kašperské hory

  kašpeerky

  Na Šumavě jsou známější lyžařská střediska, ale pokud máte malé děti a chcete je učit lyžovat v pohodové atmosféře, navštivte Kašperky. Nabízejí jednu červenou, dvě modré a jednu „žlutou“, cvičnou sjezdovku. Svah pohodlně přehlédnete z občerstvení, které se nově zaměřilo na zdravé potraviny a nesmažená jídla. A rodinné jízdné? To je opravdu za hubičku.

  Ubytování nabízí například hotel Kašperk, nebo penzion Nebespán, který navíc nabízí gurmánské zážitky.  Ceny skipasů:

  Dospělý: 360 Kč, junior: 290 Kč, dítě 220 Kč

   

 • 5.

  Domácký luxus - Olešnice v Orlických horách

  olešnice

  SKi areál Hartman v Olešnici nabízí mimořádně široké sjezdovky, večerní lyžování, bezplatné parkoviště a také radar, měřící rychlost lyžařů.
  Ti, kdo vyžadují komfort, ocení restauraci a ubytování s wellness centrem přímo u sjezdovek.

  Ubytování najdete v hotelu Hartman a bungalovech u sjezdovky, nebo na horských chatách v okolí.

   

  Ceny skipasů:

  Dospělý: 3650 Kč, dítě 280 Kč

   

 • 6.

  Klasika – Skiareál Rokytnice na Jizerou

  s

  Na sjezdaře v lyžařských střediscích Rokytnice nad Jizerou čeká na tři desítky vleků a dvě čtyřsedačkové lanovky.  Unikátní lanová dráha Lysá hora měří 2.198 m a je druhou nejdelší v České republice. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

  Lyžařský areál Horní Domky leží  na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíbený především pro velkou různorodost a široký výběr sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 km a místy šířky až 100 m.

   Středisko je vybaveno technickým zasněžováním. Při nedostatku sněhové pokrývky je Spartak Rokytnice,a.s. schopenpokrýt technickým sněhem 90% sjezdových tratí.

   

  Ceny skipasů:

  Dospělý: 650 Kč, junior: 520 Kč, dítě 450 Kč

  Lyžařská křížovka: Kam s dětmi na hory

  Hurá na lyže. Nejlepší skiareály pro rodiny s dětmi 

  Kam s dětmi v Rakousku?

   

720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy