Neděle 1. října 2023
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Polojasno 20°C

Vaše pokožka v zimě trpí: 4 rady, jak jí ulevit!

/
 • V zimě je důležité pokožku důkladně a pravidelně promazávat.
  V zimě je důležité pokožku důkladně a pravidelně promazávat. (Shutterstock)
  13. ledna 2017 ● 09:31

  Mráz mění naši pokožku ve vysušenou, popraskanou a podrážděnou »rohožku«. Pokud nechcete, aby jste měli svědivou a napjatou pleť, vyzkoušejte naše rady.

 • 1.

  Ubývá nám film

  Kůže každého z nás je velmi složitý a důmyslný systém, který nejenže nás chrání. „Na povrchu naší kůže leží ochranný film, který nepřetržitě namáháme a on přirozeně ubývá,“ říká dermatoložka Jindřiška Rajnišová a pokračuje: „Zejména v zimě je potom naše pokožka vystavována velkému náporu, a proto je péče o ni tak zásadní. K obnově kožního filmu je nezbytné pravidelné promazávání.“

  V zimě je důležité pokožku důkladně a pravidelně promazávat.
  Autor: Shutterstock

 • 2.

  Z tepla do zimy

  V zimě pokožku neohrožuje jen samotný mráz. Problematické je i střídání teplot, kterým ji vystavujeme. Venku je zima a v místnostech zase často přetopeno. Když několikrát za den prostřídáme tyto dva extrémy, pro pokožku je to pořádný šok, který se na ní časem projeví. A čím větší teplotní rozdíly jsou, tím hůře pro nás. „Zima je velmi náročným obdobím, a proto je leckdy vhodnější sáhnout i po o něco mastnějším krému než v létě, kdy raději volíme lehčí texturu krémů a mlék. Prevence je v tomto směru velmi důležitá a navíc následky špatné péče se vždy řeší hůře,“ doplňuje Rajnišová.

  V zimě věnujte pokožce rukou zvýšenou péči, ať zůstanou krásné.
  Autor: Profimedia.cz

 • 3.

  Pět minut denně

  Pravidlo s promazáváním pokožky je celkem jednoduché. Potíž je v tom, že si na něj často vzpomeneme, až když ruce šustí jako papír, pokožka pálí a ke kráse má daleko. Věnujte své pokožce každý den alespoň pět minut. Pokožku rukou ošetřujte v průběhu celého dne. I vlivem samotného umývání rukou totiž dochází ke smývání ochranného filmu. Pokožku těla opečujte vždy večer s pomocí tělových krémů či mlék. Nejvhodnější je promazávat po koupeli, kdy je pokožka uvolněná a připravená péči plně absorbovat.

  V zimě věnujte pokožce rukou zvýšenou péči, ať zůstanou krásné.
  Autor: Profimedia.cz

 • 4.

  Čím se mazat?

  V zimě jsou ideální mastné krémy, které by měly obsahovat například ceramidy, cholesterol či rostlinné oleje. Důležité jsou také antioxidanty, které pleť chrání před zimním smogem. Rty ošetřute balzámem. Jednou týdně byste měli také zařadit výživnou masku na obličej. Pokud vám pokožka na rukách už praská, je drná a svědí, důkladně je promažte před spaním a vezměte si na noc bavlněné rukavice.

  V zimě je důležité pokožku důkladně a pravidelně promazávat.
  Autor: thinkstock.cz

Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy