Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Vlasy v zimě: 4 rady, aby netrpěly!

/
 • Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy.
  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy. (Shutterstock.com)
  10. ledna 2017 ● 09:31

  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy. Pokud chodíte prostovlasí, vysušují se, lámou. Pokud je schováte pod čepici, ztrácí objem, potí se a svědí vás pokožka. Poradíme, jak svým vlasům můžete pomoci.

   

 • 1.

  Bez objemu

  Umyjete vlasy, vyfoukáte a s účesem jste spokojeni. Jenže venku mrzne, až praští, takže musíte narazit čepici nebo alespoň kapuci a s účesem je konec. Pomoci si můžete vlasovými pudry. Stačí je nasypat ke kořínkům vlasů, pročechrat a vlasy opět nabudou na objemu.

  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy.

 • 2.

  Jako »rákosníček«

  Pokud vám vlasy nezvladatelně poletují kolem hlavy, máte vlasy celkově poškozené. Právě ty totiž více podléhají statické elektřině. Dopřejte jim alespoň dvakrát týdně výživné kůry na vlasy a používejte bezoplachové kondicionéry. Když je totiž neopláchnete, ve vlasech zůstává více hydratace.

  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy.

 • 3.

  Suché a svědivé

  Ideální by bylo, kdybyste v zimě úplně vynechali fény, kulmy či žehličky. Nejlepší by bylo, kdyby vlasy schnuly přirozeně. Myjte se šampóny na suché vlasy nebo používejte šetrné šampónky pro děti. Pomoci můžete i tím, že vlasy posílíte zevnitř. Do jídelníčku zařaďte mastnější ryby, vejce, červené maso, česnek nebo sezamový olej.

  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy.

 • 4.

  Mastící se

  Pokud se vám zdá, že se vám nyní více mastí, zapomeňte na to, že je zkrotíte šampony právě na mastné vlasy. Z regálu vezměte speciální přípravky »wintercare« čili zimní péče nebo šampony pro jemné vlasy. Také zapomeňte na používání gelů a tužidel. Pokud vám vlasy venku navlhnou, účes se změní v neforemnou hmotu.

  Mrazy a zima jsou pořádným problémem i pro naše vlasy.

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy