Exkurze pivovarem i chlapské soutěže. Nově bude v rámci akce probíhat hlasování v programu Radegast lidem. Lidé tak budou moci podpořit projekty, které pomohou k rozvoji Beskydska. Vstup je zdarma.

Radegast den je jednou z nejnavštěvovanějších akcí na severní Moravě. Každoročně jej navštíví přes 20 tis. lidí, které do Nošovic láká hořké pivo, atmosféra a nabitý program. „Letošní ročník zasvětíme správnému čepování piva. Chceme, aby pivo v hospodách chutnalo stejně dobře jako u nás v pivovaru, proto správnému čepování věnujeme takovou pozornost. Naši sládci pomáhají během roku zlepšovat péči o pivo a správné čepování v mnohých hospodách po celé republice. My ale chceme, aby i pivaři věděli, jak se má správně čepovat a co v hospodách od výčepních vyžadovat. Proto i na Radegast dni povedou mistři výčepní školu čepování,“ řekl ředitel pivovaru Radegast Ivo Kaňák.

Nabitý bude hudební program. Kromě českých a slovenských hvězd se představí vítěz Radegast Líhně, polská kapela Blant. Připraveny budou exkurze pivovarem a lidé budou moci navštívit Návštěvnické centrum pivovaru. Síly mohou chlapi poměřit v disciplínách Radegast Adrenalin Parku.   

Novinkou letošního roku bude představení projektů, které byly podpořeny v rámci grantového programu Radegast Lidem. Návštěvníci budou mít možnost se s projekty blíže seznámit a hlasováním rozhodnout, která z organizací získá od pivovaru dodatečnou finanční podporu.