11. prosinec 2018
Svátek slaví Dana, zítra Simona

Máte doma kočku? 10 rad, jak ji správně krmit!

/
 • Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.
  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit. (profimedia.cz)
  30. června 2016 ● 09:32
   

  Pořídili jste si kočku nebo ji dostane vaše dítko za vysvědčeni, Možná si ji přivezete z dovolené… Máme deset rad, jak micku správně krmit.

 • 1.

  Výchova na krmení již od kotěte

  Kočky si formují svojí chuť již od věku malých koťat. Pokud jim již ze začátku budete dávat pouze granule a různě nepodstrojovat, budou pak méně mlsné a nebudou mít v dospělém věku tendence chodit lidem do talíře.

  Teplota je rozhodující

  Pro kočky je často více než chuť důležitá teplota krmiva. Nejraději mají teplotu okolo 38 stupňů, připomíná jim to totiž čerstvě ulovenou kořist. Pokud dáváte kočkám konzervu z lednice, tak ji rozhodně nechte ohřát na pokojovou teplotu.

  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.

 • 2.

  Četnost krmení

  „Kočku je lepší krmit několikrát denně. Na rozdíl od psa, kde z výchovných důvodů není dobré nechávat misku příliš dlouho naplněnou, tak u kočky nevadí ji nechat přes noc. Je to lovecké zvíře, které je zvyklé chodit lovit v noci. Ideální jsou 2-3 porce denně v pravidelných intervalech, “ říká Martin Pučálka odborník na výživu psů a koček.

  Březí kočka

  Pokud máte kočku v březí, tak je důležité jí dávat potravu 3-4x denně. Tento způsob krmení se ale používá až v druhé polovině březosti, protože až tehdy se vyvíjí plod. Krmivo vybíráme bohatší na vitamíny a minerály.

  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.

 • 3.

  Pitný režim

  Špatný pitný režim může mít pro kočky vážné zdravotní následky, jako jsou například nemoci močových cest. Ideální je cca 150 ml denně. Misku s čistou vodou dávejte úplně těsně vedle misky na jídlo.

  Přechod na novou stravu

  „Kočky jsou vybíravé, a pokud chcete přejít na jinou stravu, tak se připravte, že to nebude jednoduché jako u pejska. Každý den zvyšujte podíl nového krmiva a zároveň snižujte podíl původního, až budete na konci týdne kočku krmit již výhradně novým krmivem. Přechod někdy může trvat i dva týdny, “ upozorňuje Martin Pučálka.

  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.

 • 4.

  Rituály krmení

  Kočky milují zaběhlé rituály. Je proto důležité je naučit krmit v pravidelných intervalech. Ideální je ráno krmit kolem osmé a večer pak kolem šesté hodiny, případně pak v noci pak misku doplnit. Misky po každém jídle důkladně umyjte. Některé kočky z ušpiněných misek odmítají jíst.

  Kočka a mléko

  Velký mýtus je, že dospělá kočka potřebuje mléko. Není to pravda. Může po něm mít průjem, protože ho špatně tráví a není proto vůbec vhodné. Samozřejmě malá koťátka mléko potřebují. Nedávejte jim ale kravské, kupujte speciální určené pro koťata.

  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.

 • 5.

  Krmení kastrovaných koček

  Kastrované kočky jsou často trochu lenivější, mají méně pohybu a mohou trochu přibírat na váze. Ideální je jim dávat light granule nebo konzervy.

  Kočka senior

  O starších kočkách mluvíme, když dosáhnou věku osmi let. Je důležité jim i poupravit jídelníček na krmivo s vyšším obsahem minerálů a vitamínů. Krmte je také vícekrát za den. Pro dobrou funkci ledvin se doporučuje potravu velmi mírně osolit.

  Více koček v domácnosti

  Máte-li doma více koček, je důležité, aby každá z nich měla vlastní misku, kterou po krmení vždy důkladně umyjete. Pokud se jedná o koťata, můžete je nechat jíst z jedné misky, ale pouze v případě, že se nebudou navzájem odstrkovat.

  Aby kočce chutnalo, musíte ji správně krmit.

1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy