Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Módní trendy pro stanovaní: 5 vychytávek do přírody!

/
 • Módní trendy se nevyhýbají ani potřebám na kempování.
  31. května 2016 ● 09:32

  Módní trendy a novinky se nevyhybají ani nejrůznějším potřebám na stanování a kempování. Máme pro vás 5 vychytávek, které vám pobyt v přírodě rozhodně zpříjemní.

 • 1.

  Zmenšování a zlehčování

  „Tendence ke snižování váhy a objemu lze pozorovat napříč celým trhem s outdoorovým vybavením. Snad nejvíce je to patrné u karimatek, kde není problém sehnat nafukovací karimatku s váhou pod 500 g při standardní délce a tloušťce,“ podotýká Vít Hruška, specialista na outdoorové vybavení z portálu www4camping.cz.

  Lehoučkatá karimatka
  Autor: www.4camping.cz

 • 2.

  Bundy z PET lahví, hrnečky ze slupek od rýže

  Důraz na šetrnost k přírodě se odráží ve stále větším množství produktů z recyklovaných materiálů: většina bund a spacáků se syntetickými plnidly je vyrobena z recyklovaných PET lahví, hitem je nádobí z palmového listí nebo hrnečky a talíře ze slupek od rýže.

  Hrnečky z rýžových slupek
  Autor: www.4camping.cz

 • 3.

  Dobijte se sluníčkem

  Ať už potřebujete napájení pro svůj satelitní telefon nebo GPS přijímač někde v džungli, nebo chcete nabít telefon, notebook či foťák na týdenním výletě mimo civilizaci, bez solárních technologií a power banky se jen těžko obejdete.

  Solární nabíječka
  Autor: www.4camping.cz

 • 4.

  Fenomén nafukování

   Dalším trendem posledních let jsou nafukovací stany. Přijedete do kempu, vybalíte stan, a místo, abyste se prali s pruty a řešili, který kam umístit a jak tak velkou konstrukci vztyčit bez klení a pláče, vytáhnete pumpu a začnete pumpovat. A za pár chvil před vámi stojí postavený krásný prostorný rodinný stan.

  Nafukovací stan
  Autor: www.4camping.cz

 • 5.

  Návrat k bavlně, vlně a peří

  Dlouho byly tyto materiály opomíjeny, protože je z trhu vytlačily jejich syntetické náhrady. Dnes se díky různým technologickým úpravám a hydrofobním aplikacím dostávají opět do popředí. Bavlněný stan je prodyšnější než ten z polyesteru, vlněné termoprádlo méně zapáchá a poskytne nejlepší míru tepelné izolace.

  Stany z bavlny
  Autor: www.4camping.cz

 • 6.

  Největší výstava stanů v Evropě

  Výjimečná velikostí, množstvím nabízeného zboží i značek i tím, že je letos zdarma – to je již tradiční největší evropská Výstava stanů na Výstavišti v Praze Letňanech. K vidění bude na 320 stanů spacákové ležení se stovkami spacáků i karimatek, do kterých si můžete hned zalézt. Výstava je prodejní, takže si tu můžete vybrat i z nepřeberného množství kempinkového nábytku, batohů, oblečení na ven a dalšího potřeb do přírody. Představí se tu na 150 značek a veškeré zboží si budete moci na místě hned vyzkoušet. Prodejní výstava potrvá až do 14. srpna.

  Největší evropská výstava stanů a potřeb pro kempingování
  Autor: www.4camping.cz

   

Dnešní horoskopy