1. Hlídejte si tlak, ať vás netrefí šlak!

Buší vám při myšlence na velký vánoční úklid srdce, máte závrať a špatně se vám dýchá? Možná jde o stres z toho, že vás čeká mytí oken, leštění nábytku a vytírání podlahy. Možná ale máte potíže s krevním tlakem. Díky chytrému tlakoměru iHealth FEEL BP5 budete mít svůj tlak trvale pod kontrolou a včas odhalíte případné problémy.

Tlakoměr umožňuje zjišťovat hodnoty krevního tlaku a srdečního tepu v pohodlí domova, bez stresujícího prostředí lékařské ordinace. Bezdrátově komunikuje s mobilním zařízením, na jehož displeji pak v rámci speciální aplikace uvidíte aktuálně naměřené hodnoty a můžete je porovnat s dlouhodobým trendem. Výsledky lze také sdílet s blízkými či lékařem.

iHealth
Autor: iHealth

2. Kuchyň jako ze žurnálu

Trápí vás mastnota a připečeniny po vaření? Čisticí přípravek Mefisto kuchyně skvěle zatočí se všemi podobnými nečistotami. Využijete jej jak na nerezové, smaltované nebo glazované povrchy sporáků, grilů nebo pečicích troub, tak i na mytí nádobí a kuchyňských obkladaček. Mefisto kuchyně má příjemnou gelovou konzistenci, která nestéká ani ze svislých povrchů, a tak se zvládne postarat i o dvířka skříněk nebo troub. Díky praktickému mechanickému rozprašovači stačí přípravek jednoduše na znečištěné místo nastříkat, nechat působit a následně jen setřít. Už žádné drhnutí a zničené ruce! Navíc s příjemnou svěží vůní čerstvé limetky.

Mefisto kuchyně
Autor: Mefisto

3. Aby z mrazáku a lednice nebyla špinavá popelnice

Známe to všechny, nepříjemný zápach z lednice, nečistoty a kazící se potraviny a nic nezabírá. Čistič lednic Mefisto snadno pohlcuje nepříjemné pachy a udržuje povrchy hygienicky čisté.  Právě čistý a zdravotně nezávadný vnitřek lednic bez mikrobů a bakterii má vliv, jak na čerstvost pokrmů, tak na naše zdraví. Mefisto nám zajistí dokonalou hygienu lednic, mrazáků, ale i chladicích tašek. Jedná se o vysoce účinný mycí koncentrát, který je vybaven praktickým mechanickým rozprašovačem, díky němuž se dostaneme i do hůře přístupných míst. Naše lednice budou nejen čisté, ale omezí se i růst bakterií a plísní a zbavíme se nepříjemných pachů. Přípravek je šetrný rovněž k materiálům lednic - nemusíme se tak obávat stárnutí materiálů, deformace vnitřních částí ani poničení barvy. Mefisto příznivě působí i na pokožku rukou a obsahuje svěží vůni Lemon grass.

Mefisto lednice a mrazáky
Autor: Mefisto

4. Vyleštěte skříně, dřív než přijde tchýně

Ošetření a nablýskání nábytku neodmyslitelně patří k vánočnímu úklidu, ovšem spíše pro starší generace našich babiček nebo tchýní. Pokud je chcete potěšit, určitě vám práci usnadní sprej na nábytek Trio, který je vhodný k ošetření a čištění všech matných i lesklých povrchů. Díky obsahu přírodního vosku tak nábytek chrání, vyživuje a ošetřuje, a dokáže mu dodat přírodní vzhled i jemný lesk. Trio sprej zároveň i skvěle čistí a zbavuje nábytek nečistot. Skvěle se hodí také pro čištění a ošetření svislých povrchů, ze kterých díky své pěnové konzistenci nestéká. Trio sprej stačí nanášet v tenké vrstvě a následně ošetřený povrch hadříkem vyleštit.

Trio sprej na nábytek
Autor: Trio

5. Žádný strach, zlikviduje všechen prach

Samsung Motion Sync Compact VC7000 je vysoce výkonný vysavač kompaktních rozměrů s nádobou o objemu 0,9 l. Vyznačuje se inovativním designem, nízkou hmotností a navíc je jednoduše ovladatelný. Jedinečné multicyklónové proudění vzduchu CycloneForce chrání filtr před ucpáním. Je vybavený prachovým senzorem, který při vysávání informuje pomocí červeného světla o nalezení místa s vyšším výskytem prachu. Jakmile je místo vyčištěné, světlo se rozsvítí zeleně. Jeho celkový objem byl zredukován o 63 % a hmotnost až o 69 % oproti běžným vysavačům Samsung. Záruka 5 let.

Samsung Motion Sync Compact VC7000
Autor: Samsung

6. Aby se z podlahy dalo jíst

Podzimní úklid a mytí podlah už nemusí být noční můrou! Díky speciálnímu přípravku na všechny druhy podlah, Bistrol 3v1 budete mít hotovo během okamžiku. Přípravek čistí, leští a ošetřuje a práce s ním je rychlá a snadná. Bistrol 3v1 účinně odstraňuje nečistoty a podlahu zároveň konzervuje, čímž zabraňuje dalšímu rychlému nanášení a ulpívání nečistot.

Bistrol 3v1 lino a dlažba
Autor: Bistrol

Podlahu stačí přípravkem jen jednoduše vytřít a nechat uschnout. Lesk se dostaví sám! Bistrol navíc nezanechává stopy a má protiskluzové účinky. K dispozici je ve variantě na lino a dlažbu a na dřevo a parkety, skvěle ošetří také kameninu, PVC, mramor, palubky nebo laminát. Je úsporný, ekologicky šetrný a ředitelný vodou v poměru 1:5 – 1:2, navíc se svěží vůní citronu nebo aloe vera.

Bistrol 3v1 dřevo a parkety
Autor: Bistrol

7. Vynilová podlaha, žádná námaha

Aby byl úklid podlahy co nejsnazší, vyzkoušejte vynilové podlahy Quick-Step z řady Livyn s autentickým vzhledem dřeva či kamene. Jsou teplé, voděodolné, trvanlivé a mají schopnost absorbovat zvuk.

Autor: Quick Step

8. Pomůže i robot

Lidskou sílu nyní nahrazuje síla robotická, která pomáhá udržovat pořádek ve vašem době pohým stisknutím tlačítka. Robotický vysavač iRobot Roomba 980 představuje v současnosti jeden z nejschopnějších robotických vysavačů. Roomba 980 je první Roomba, která spojuje adaptivní navigaci a vizuální lokalizaci, ovládání robota přes mobilní telefon (aplikace připojená ke cloudu - online uložiště) a intenzivní úklid koberců. Díky inteligentní vizuální navigaci, ovládání robota přes mobilní telefon (iRobot HOME) a Wi-Fi připojení, dokáže nová Roomba 980 uklidit celé patro Vaší domácnosti.

iRobot Roomba 980
Autor: iRobot

9. Unavená, nebo nešika, je třeba pojistit rizika

Předvánoční čas by měl být obdobím pohody a klidu. V praxi to však často vypadá jinak. Hospodyňky se v honbě za dokonale naklizeným obydlím dostávají do zbytečných stresů, jsou unavené a jejich opatrnost a obezřetnost se snižuje. Proto nepřekvapí, že podle údajů Slavia pojišťovny patří předvánoční čas mezi nejrizikovější období z hlediska úrazů a škod způsobených v domácnosti. Kromě zvýšeného počtu úrazů pojišťovny na konci roku řeší také nárůst požárů. Ty vznikají např. při vaření či pečení, na které hospodyňky zapomněly. Další požáry má na svědomí také vánoční výzdoba a i novoroční rachejtle a ohňostroje. Pojištění odpovědnosti vás ochrání např. v situacích, kdy při úklidu vyplavíte sousedy, způsobíte požár, který zasáhne i další byty v domě, ale také když vaše děti cokoliv rozbijí sousedům. Ve všech uvedených příkladech jste za jednání své nebo svých dětí odpovědní, a pokud nemáte sjednáno pojištění odpovědnosti, vzniklé škody musíte uhradit.