Helma a brýle

Bez přilby ani ránu. Sebemenší pád může skončit tragicky. Hlava je velice citlivá, pád na kámen či kořen může skončit tragicky. S brýlemi na nose zase máte jistotu, že vám v oku neskončí dotěrný hmyz.

Rukavice

Kdo by chtěl mít otlačené dlaně a mozoly od řídítek? Ochranu vám zajistí cyklistické rukavice, které jsou navíc zpracované tak, aby co nejlépe větraly a udržely vaše ruce v suchu.

Světla

Červená blikačka, bílé světlo vepředu. Může se stát, že se zdržíte na večeři a mezitím se smrákne. Musíte být vidět!

Měřič kilometrů

Kdo by nechtěl vědět, kolik kilometrů má v nohou našlapáno? Tenhle šikovný
pomocník, takzvaný cyklocomputer, vám spolehlivě prozradí nejen počet najetých kilometrů, ale i vaši průměrnou rychlost nebo vzdálenost mezi jednotlivými cíli.

Batoh

Svačinu, náhradní oblečení, duše, lepení, pumpičku, mobil i peníze můžete zabalit do cyklobatohu s pevnými a větracími popruhy. Součástí by měly být i reflexní doplňky, abyste v šeru byli na silnici nepřehlédnutelní.

Funkční prádlo

Zapomeňte na bavlněné tepláky, na cyklojízdu patří sportovní oblečení z rychleschnoucího elastického materiálu, které umožňuje volnost pohybu. Sportovní tílko pro dámy má všitou vyztuženou podprsenku.

Lahev

Při šlapání je důležité doplňovat tekutiny, aby tělo nebylo dehydrované. Vybírejte lahev z recyklovaných plastů, kterou lze jednoduše umýt v myčce a ze které nepřechází pachuť umělé hmoty do nápoje. Měkčí plast zajišťuje pohodlné držení a pití.