Kdy naordinovat třešně?

* Osvěžují a brání bolesti svalů i kloubů po sportu. Obsahují antokyany. Ty mají protizánětlivé a protikřečové účinky, snižují horečku a chrání srdce i cévy před poškozením cholesterolem.

* Jsou výrazným antioxidantem, chrání před volnými radikály, rakovinným bujením a dokážou nastartovat imunitu.

* Zařaďte je do stravy i tehdy, když máte časté problémy se zánětem močového měchýře nebo zácpou. Přírodní léčitelé zase tvrdí, že třešně dokážou odvézt z těla většinu toxických látek.

* Třešně jsou bohaté na vitaminy. Kromě »céčka« obsahují vitaminy skupiny A, B a E. Obsahují i hořčík, železo, zinek, fosfor, vápník, draslík a křemík. Pro vysoký obsah jódu příznivě ovlivňují činnost štítné žlázy.

Dejte si je každý den!

Odborníci totiž tvrdí, že ačkoli čerstvé jsou nejlepší, je třeba je jíst po celý rok. Jak na to? Jednoduše. Postačí i sušené, zavařené, rozmixované v jogurtech
nebo vylisované v třešňovém džusu. Kromě sportovců se doporučuje jíst je pravidelně zejména kuřákům a dříve narozeným. Pokud vás trápí dna nebo k ní máte predispozice, čtvrt kila třešní – čerstvých či kompotovaných – denně vám pomůže. Takové množství totiž dokáže snížit hladinu kyseliny močové v krvi.

S třešněmi za krásou

* Máte bledou a unavenou pleť? Podle odborníků kůže po konzumaci třešní získá zdravější odstín. Bude hebká, zářivá a vláčná. Třešně obsahují betakaroten stejně jako mrkev, a proto dokážou ovlivňovat odstín kůže. Proto je nezapomeňte jíst, když se budete pohybovat na  sluníčku, snadněji se opálíte dohněda.

* Hubnete? Třešně obsahují 80 procent vody a pektin, který podporuje trávení a vyvolává pocit sytosti. Proto jsou vhodným doplňkem při redukčních dietách. Patří k potravinám s nízkým glykemickým indexem, 100 gramů třešní má jen 270 kilojoulů.