Jak se v nich vyznat?

Sýrů je mnoho druhů, od čerstvých, měkkých až po tvrdé. Liší se také podle použitého mléka, mohou být jak z kravského, tak i z ovčího nebo třeba kozího. Hodně sýrů je vyrobeno z kombinace několika druhů mléka. „U zahraničních sýrů existují označením chráněné značky původu, která se liší podle země původu sýru (AOC, AOP, DOC atd.) a je zárukou toho, že sýr byl vyrobený pouze v určité oblasti,“ vysvětluje Veronika Jandová, nákupčí mléčného sortimentu společnosti Tesco.

Krájený, nebo balený?

Chutnější bývá sýr, který zraje ve velkých bochnících. Sýr ukrojený v obchodě většinou bývá také cenově výhodnější než ten balený. U baleného je výhodou, že si můžete přečíst složení na etiketě. Zaměřte se hlavně na
obsah tuku a soli.

Jak ho skladovat?

Nejlepší je uchovávat sýr v chladničce při teplotě od +2 °C do +8 °C. Po rozbalení
je velmi důležité jej znovu správně zabalit. Pokud ho nemůžete schovat do původního obalu, použijte alobal, nemastný pečicí papír nebo prodyšnou potravinářskou folii. Nikdy nepoužívejte vzduchotěsné nádoby, protože sýr musí »dýchat«.

Důležité pro naše zdraví

Sýry jsou pro zdraví velice prospěšné, protože zpravidla obsahují velké množství bílkovin a vápníku. Různé druhy sýra byste měli střídat, čili nejíst jednotvárnou stravu a spíše než cenou se řídit informacemi na etiketě. Vhodné jsou sýry tvrdé, ale i ty s nízkým obsahem tuku a soli.

Jaká je trvanlivost?

Dobře zabalený sýr můžete v chladničce skladovat 2 až 3 dny. Před konzumací ho vyndejte a nechte půl hodiny v pokojové teplotě, aby uvolnil vůni a získal tu správnou chuť. Ideální je vyndat pouze část sýra, kterou chcete sníst, a zbytek uložit zpět do chladu. U sýrů balených od výrobce sledujte informace na etiketě a dobu trvanlivosti. Pokud například na povrchu objevíte plíseň, vyhoďte jej. Ani částečně zplesnivělý nekonzumujte.

PDO aneb nejvyšší kvalita

V průběhu let země vyrábějící sýry stanovily systémy označení původu, které chrání jména jejich nejlepších sýrů, stejně jak to bývá například u vína. V současnosti je Evropská unie označuje PDO (Protected Denomination of Origin). Tyto sýry musejí pocházet z určitých regionů musejí být vyrobeny podle tradičních receptur. Sýry, které jsou vyrobeny v souladu s tímto systémem, nesou na štítku příslušné symboly.