Dejte si detox
Detox pleti můžeme pojmout globálně, tedy v rámci celkové očisty organismu, po které na jaře volá. Jedná se o změnu jídelníčku se zaměřením na dostatek zeleniny, ovoce a tekutin, díky kterým se z těla odplavují škodlivé látky, čímž prospějeme i samotné pleti. Zaměřit se můžeme ale také přímo na pokožku, a to specifickým ošetřením, které znovu nastartuje přirozené funkce pleti, odvede škodliviny ven z těla, redukuje otoky, rozjasní a omladí.

Kosmetické ošetření, které nastartuje pleť „Detoxikační ošetření – lifting provádíme přístrojově, pomocí speciální hlavice, která zcela zjemní a vyhladí pokožku už po prvním ošetření,“ říká Alena Jírů, majitelka nové Kliniky krásy Anděl, která se specializuje výhradně na neinvazivní procedury. Ošetření spočívá v současném působení lymfatických a kosmetických tahů, které korigují otoky, detoxikují ošetřovanou oblast, zjemní a vyhladí vrásky. „Navíc zvyšuje mikrocirkulaci v podkoží a stimulaci kolagenových vláken, která přirozenou cestou vypínají povolené partie“, doplňuje specialistka. Současné kosmetické ošetření celou proceduru ještě zefektivní a zajistí tak péči i zvenku.

Výsledkem procedury je nejen viditelně lepší stav pokožky, ale také přirozený tvar obličeje bez otoků.

Detoxikaci podpoří i odpovídající pitný režim. Připravte si očistný nápoj, který osvěží a zvýší cirkulaci tekutin v těle.  

Detoxikační nápoj
Budete potřebovat:
1 zázvor
1/2  červeného grepu
1,5 l vody
1/2 salátové okurky
2 ks limetky
1 lžíci nati řapíkatého celeru

Připravíme si veškeré ovoce a zeleninu, vše použijeme nejlépe chemicky neošetřené. Pokud jsou plody chemicky ošetřené, oloupeme je. Vše nakrájíme. Limetku na kolečka nebo jiné kousky, grep zbavený slupky rozdělíme na kousíčky, okurku nakrájíme na kolečka, oloupaný zázvor na kostičky a nať řapíkatého celeru jen opláchneme. Pak vše zalijeme vodou v skleněné míse a dáme do lednice odležet přes noc.
Detoxikační vodu scedíme a popíjíme celý den při půstu. Případně si ji můžeme dávat každý den na pročištění, potom stačí denně v množství 2–3 dl.

Detoxikační voda pomůže odstranit toxiny z vašeho těla, je výborná pro vaše játra a udržuje ploché břicho. V horkých letních dnech skvěle osvěží díky nahořklé chuti. Detoxikační vodu nesladíme!

zdroj: Klinika krásy Anděl, archiv