Sladkosti ratolestem přibaluje do školní tašky až polovina rodičů, což je podle odborníků alarmující! Nevhodná skladba jídelníčku přitom může vést ke zdravotním komplikacím a zaděláváním si na kila navíc. „Svačiny jsou pro děti velmi důležité, protože slouží k doplnění energie a zachování vyrovnané hladiny krevního cukru. Pokud děti pravidelně svačí, jsou méně unavené, mohou se lépe soustředit a jsou schopné podávat adekvátní výkony,“ uvádí Karolína Hlavatá, dietoložka a odborná poradkyně iniciativy Vím, co jím a piju. Právě tato iniciativa za podpory společnosti Ahold Czech Republic zjišťovala, co čeští škláci svačí.

Dopoledne mléko

V rámci pravidelného stravování by školáci neměly vynechávat dopolední ani odpolední svačinu. Dopoledne je ideální zvolit porci mléčného výrobku, jako je jogurt, tvaroh, ochucené mléko či zakysaný mléčný výrobek, a k tomu ovoce. K odpolední svačině je vhodný kousek pečiva namazaný kvalitním rostlinným tukem a obložený plátkem šunky nebo sýra a k tomu nakrájená zelenina.

„Jestli se vaše dítko chystá po škole ještě na kroužek, jeho výdej energie s zvýší, a vy mu tak klidně můžete přibalit malou sladkost, třeba v podobě mysli tyčinky,“ radí Petr Havlíček, specialista na výživu a poradce iniciativy Vím, co jím a piju.

3 recepty pro děti do školy:

Vajíčkový »hambáč«

Vajíčkový »hambáč«
Suroviny na 4 porce: vejce 4 ks, 8 krajíců toustového chléba, 100 g Lučiny (nebo polotučného tvarohu), 2 ks rajčat, rukola

Postup: Nasucho připravíme volská oka, každý chléb pomažeme z jedné strany sýrem nebo tvarohem, poklademe plátky rajčat a trochou rukoly. Nakonec mezi chleby vložíme hotové vejce.

Nutriční hodnoty na 1 porci:

energie: 1203 kJ

bílkoviny: 13 g

tuky: 15 g

sacharidy: 24 g

Zeleninová pomazánka s rybou

Zeleninová pomazánka s rybou
Suroviny na 4 porce: 1 ks větší mrkve,  1/4 celeru, 1ks sardinek ve vlastní šťávě, 1 lžíce majonézy light, 1 lžíce Lučiny nebo ricotty, 1 ks citronu, 8 krajíců slunečnicového chleba, sůl

Postup: Mrkev a celer oloupeme a nastrouháme najemno. Slijeme nálev ze sardinek, které smícháme se zeleninou. Zakápneme šťávou z citronu, lehce osolíme a přidáme majonézu a lučinu/ricottu. Důkladně promícháme (pokud použijeme mixer, pomazánka bude jemnější) a na závěr lehce osolíme, případně opepříme. Pomazánku rozdělíme na 8 krajíců a na závěr můžeme ozdobit citronem.

Nutriční hodnoty na 1 porci

energie: 1939 kJ

bílkoviny: 16 g

tuky: 15 g

sacharidy: 63 g

Vločková kaše

Vločková kaše
Suroviny na 4 porce: 120 g ovesné kaše, 200 g tvarohu nebo bílého jogurtu, 2 ks menších jablek, 2 lžičky mleté skořice, 2 lžičky cukru

Postup: Vločky uvaříme ve vodě do konzistence kaše. Na drobné kousky nakrájíme jablka (můžeme i nastrouhat). Vločky zamícháme s tvarohem či bílým jogurtem, přidáme jablka, skořici a trochu osladíme. Kaši dětem naservírujte do uzavíratelné plastové mističky.

Nutriční hodnoty

na 1 porci

energie: 1033 kJ

bílkoviny: 13 g

tuky: 4 g

sacharidy: 42 g

Fotogalerie
3 fotografie