1) Prolévejte se vodou

Ihned po probuzení a pak celý den musíte doplňovat tekutiny, a to nejlépe v podobě neperlivé vody, ve které rozpustíte šumivou tabletu s vitamínem C. Organismus je po alkoholovém opojení dehydratovaný, a jestliže ho nezavlažíte, budete se cítit pod psa.

2) Polévka je grunt

Ideální je, když si ji připravíte ještě dnes. Až budete mít zítra žaludek jako na kolotoči, stačí, když si polévku jen ohřejete a uvidíte, jak vás povzbudí. Nejlepší je silný hovězí vývar, který vás postaví na nohy. Pomůže ale i poctivá česnečka.

3) Sex zbaví bolesti hlavy

Endorfin, který se během milování uvolňuje z mozku, působí jako analgetikum, které zmírní průvodní jev kocoviny – bolest hlavy. Jestli ale u sebe zrovna nemáte partnera, sáhněte po pilulce, která vám od bolesti hlavy uleví. V lékárnách seženete i tekutou formu ibuprofenu v měkkých želatinových tobolkách.

4) Doplňte ionty

Dodají vám ztracenou energii a minerály. Najdete je nejenom v iontových nápojích, ale taky v kokosové šťávě, minerální vodě nebo ve sklenici piva. Ne nadarmo se říká: Sprav se tím, čím se pokazil. Rychlé cukry, které vás povzbudí, dodají tělu colové nápoje, pijte je ideálně vychlazené.

5) Vyzrajte na podrážděný žaludek

I když možná nemáte na jídlo ani pomyšlení, vydatná snídaně udělá vašemu překyselenému  žaludku dobře. Vsaďte třeba na míchaná vajíčka nebo párky. Kocovinu taky pomáhají odbourat kysané mléčné výrobky – jogurtové mléko nebo zákys. Pomůže i studené mléko, ideálně rozmixované s banánem a medem - dodá tělu energii a draslík.

Co je to vlastně kocovina?
Kocovina je »zánět«, který se v těle vytvoří po požití toxinů, které se nacházejí v alkoholickém nápoji. Náš imunitní systém na tyto toxiny reaguje uvolněním bílkovin, které pak společně s dehydratací způsobují kocovinu.

Kdy se objevilo slovo kocovina?
Pojem kocovina vznikl přeměnou slova kočičina a v překladu znamenala výtržnost. V 19. století se pod vlivem německé Kate (kocour či stav opojení) začalo rozšiřovat a postupně dostalo název nynější – tedy kocovina. V minulosti se kocovině říkalo také Katzenjammer – kočíčí nářek a v polštině kaciokwik – kočičí kvik.