Druhé místo v průzkumu získaly síťovky (58 %) a plísňové džíny (30 %). Mezi osobnostmi z období 80. a 90. let jasně vyhrál Vladimír Menšík, kterého uvedlo 48 % respondentů.

Bývalá Jugoslávie stále táhne, vlastní jídlo už tolik ne
Až třetina respondentů uvedla, že jejich nejoblíbenějším prázdninovým cílem byla právě bývalá Jugoslávie. Za ní následovaly víkendové chaty (24 %) a kempingy v rámci Československa. Doby, kdy Češi odjížděli na dovolenou s plným kufrem vlastního jídla, jsou však už dávno pryč. Dnes si na dovolené dopřejí více. Běžně na ni však šetří celý rok, anebo na její nákup využívají kreditní kartu.

Autor: ZUNO


Symbolem minulosti jsou také staré banky
Podle průzkumu také 40 % Čechů otravuje zdlouhavá byrokracie a papírování na úřadech i v bankách. Obtěžuje je také nesrozumitelný jazyk, kterým s nimi tyto instituce hovoří. Takové chování dnes lidé považují za relikt minulosti. Právě online banka ZUNO je alternativou k tradičním „retro“ bankám. Nabízí nulové nebo velmi nízké poplatky a je dostupná na internetu nebo prostřednictvím mobilního bankovnictví. Klienti si mohou vše zařídit online 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. Více informací na www.zuno.cz

Průzkum provedla agentura Perfect Crowd v červnu 2013 na vzorku 500 respondentů v České republice.