Akce začíná v pravé poledne programem na městské pláži – a návštěvníci se zde mohou těšit na zajímavé soutěže, vstupy Tomáše Matonohy s jeho show Na stojáka i pivní soutěže, například s názvem Postav si svůj škopek. Přibližně od 16.00 hodin budou připraveny i skleněné workshopy, kde se bude malovat na sklo a tvořit ozdoby ze skleněných korálků.

 

Hudební program začne vystoupením skupiny Charlie Straight v 16.30 hodin. Krátce předtím ovšem na náměstí přijede unikátní Šalina Pub, tedy první tramvaj, která neslouží jen k přepravě cestujících, ale i k občerstvení a pobavení. Tato restaurační tramvaj, určená zatím k propagačním jízdám či soukromým oslavám, byla slavnostně pokřtěna a uvedena do zkušebního provozu teprve nedávno, 15. června 2013. Široká veřejnost tak bude mít jednu z prvních příležitostí k jejímu prohlédnutí. Druhá vystupující kapela Tatabojs zahraje v 18.00 hodin.

Autor: Starobrno

Přímo na náměstí se dále bude stavět skleněná stěna z půllitrů s logem Starobrna. „Vřele všem návštěvníkům doporučujeme, aby si s sebou na náměstí Svobody nezapomněli vzít svůj krýgl. Dostanou za něj žeton, který po devatenácté hodině mohou směnit za opravdu cenné překvapení. Více zatím prozrazovat nebudeme, nicméně rozhodně z něj budou mít velikou radost,“ konstatovala junior manažerka značky Starobrno Zdenka Mindlová, která má pořádání akce za pivovar také na starosti. Návštěvníci se podle ní mají opravdu na co těšit: v průběhu večera je čeká i několik soutěží včetně interaktivní hry pro celé náměstí.