Chcete vidět, co všechno nabízí nejrůznější nakladatelství? Zajímá vás, jaké knihy vyšly v poslední době, co vychází právě teď i co mají v plánu vydat? Tak si vezměte pohodlné boty a připravte se na to, že na veletrhu strávíte minimálně několik hodin. Beletrie, kuchařky, naučné i odborná literatura a dokonce i knihy antikvární. Veletrh prostě nabízí pro každého, po čem jeho srdce touží. Pokud ale nemáte možnost se pražské Výstaviště vypravit, Blesk pro vás připravil přehled zajímavých novinek.

Pro milovníky detektivek, napětí a záhad

* Za všechno se platí

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Další případ dánského vyšetřovatele Konrada Simonsena. V ledových pustinách se objeví mrtvola mladé ženy, zavražděné před více než pětadvaceti lety, kterou vydal tající ledovec. Jak se žena mohla dostat až tam? A proč ji vrah donutil zaujmout tak podivnou pozici a pak ji udusil plastovým pytlem nasazeným na hlavu?

Autor: Liselotte a Søren Hammerovi

Cena: 329 Kč

Vydal HOST

* Modré stíny

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Uklízečka najde docenta Ondřeje Chalupu zastřeleného v jeho pracovně. Proč vrah riskoval a střílel přímo v budově? Skvěle vystavěný napínavý příběh, který navazuje na tradice britské detektivky

Autor: Michal Sýkora

Cena: 299 Kč

Vydal HOST

* Anatomie vraždy

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Londýn 1781. Královské loďstvo bojuje na moři s Francouzi a ulicemi Londýna obíhají nejrůznější zvěsti. A zatímco na březích Temže to kypí životem, z jejích kalných vod vytahují dva převozníci mrtvé tělo. Šlo o nešťastnou náhodu, soukromé vyřizování účtů nebo součást spiknutí ohrožujícího jedno z nejdůležitějších tajemství celé Anglie? Vypátrat to se pokusí zámecká paní Harriet Westermanová a samotářský anatom Gabriel Crowther. Netuší ale, co všechno je v sázce …

Autor: Imogen Robertsonová

Cena: 348 Kč

Vydala JOTA

* Skrýš

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
O práci v mateřské školce ve městě Valla se uchází devětadvacetiletý Jan. Nejedná se ale o běžnou školku, zařízení jménem Mýtina sousedí s detenčním ústavem, jehož klienty jsou i rodiče dětí ze školky. Jan má mimo jiné tyto děti doprovázet podzemní chodbou do návštěvní místnosti ústavu na pravidelné schůzky s rodiči. Chod ústavu obestírá tajemství a podle striktního ústavního řádu se na něj Jan nesmí vyptávat. Tajemství má však i on. O devět let dříve, když se vydal s dětmi ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa, mu při návratu jedno z nich chybělo. Jedné noci, když děti usnou, Jan odemkne dveře od chodby a vydá se hledat odpovědi na své otázky.

Johan Theorin

Cena: 349 Kč

Vydala MOBA

Pro ženy

* Za facku

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Protiklady se možná přitahují, ale nedokážou spolu žít. Když Zuzana pozná v knihovně, kde pracuje, spisovatele Matúše, který tam přišel na besedu, je jím okouzlená. Zaujme ji svými originálními názory, tím, jaký vzbuzuje respekt, ale hlavně něhou při jejich sbližování. Matúš se k ní nakonec nastěhuje a Zuzana teprve v tu chvíli poznává, že za originální názory považuje Matúš jen ty svoje, že respekt oplácí pohrdáním a něhu vnímá jako projev slabosti. Zuzana zprvu ustupuje, v zájmu klidu potlačuje své představy a přání, ale když přijde facka, je jí jasné, že takhle to už dál nepůjde.

Autor: Eva Urbaníková

Cena: 189 Kč

Vydalo Motto

* Jednou za život

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Příběh několika žen ze současného Irska. Ingrid zvládá rodinu i náročnou kariéru, stará se o okouzlujícího manžela. Po jeho smrti ale zjistí, že všechno je jinak. Bezdětná Marcella si odmítá připustit, že se její život neodvíjí tak, jak má. Až když ji potká láska, začíná si klást otázky, na které nikdy předtím nechtěla odpovídat. Charlie zbožňuje svou rodinu, ale má pocit, že jí její autoritativní matka ničí život – není to ale jen výmluva?

Autor: Cathy Kelly

Cena: 249 Kč

Vydal BB Art

* Pokušení

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Ivan Charles a Jack Messenger se poznali na vysoké škole, založili spolu uměleckou agenturu a úspěšně spolupracují, i když jeden žije v Anglii a druhý v Los Angeles. Oba se pohybují v náročném prostředí showbyznysu. Ivan má spokojené manželství a rodinu, ale svodům neumí odolat. Jack je vdovec, jen těžko se vzpamatovává ze smrti milované manželky. Ivanova bouřlivá krize středního věku začne ničit všechno kolem. Nevěry přerůstají únosnou mez. Vydrží rodina jeho bouřlivé úlety?

Autor: Tilly Bagshawe

Cena: 299 Kč

Vydal BB Art

Pro životní optimisty

* Deštník pro tento den

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Peníze se dají vydělávat různě, třeba tím, že na vlastních nohou testujete luxusní polobotky. Procházíte se po městě, dáváte pozor na kaluže a špínu, tiše snášíte bolest, kterou způsobují neprošlápnuté boty, a pozorujete svět. Stejně jako bezejmenný hlavní hrdina úžasného Genazinova románu navštěvujete dávné přítelkyně, sepisujete posudky na drahé anglické boty, a za honoráře si užívá skromného života. Jenže když ho opustí poslední přítelkyně Lisa a honorář za posudek klesne na minimum, ze kterého se už nedá žít, musí se něco zásadního změnit…  

Autor: Wilhelm Genazino

Cena: 239 Kč

Vydala Mladá Fronta

* Faktor Merde

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Angličan Paul West touží žít svůj pařížský sen a opravdu se přitom snaží zbytečně nedráždit Francouze. Jenže ne zrovna úspěšně. Jeho byt je tak malý, že si musí bagety krájet napůl, aby se mu vešly do kuchyně, a jeho průzkum francouzské cuisine málem vyústí ve všeobecnou stávku. Navíc to vypadá, že jej pronásleduje bývalá přítelkyně. A zatímco Paulovi hrozí vystěhování, ztráta práce a bankrot, postupně mu dochází, že jeho osobní faktor merde může vyvolat pořádný poprask

Autor: Stephen Clarke

Cena: 299 Kč

Vydalo Plus

Pro děti

* Čarodějné pohádky pro malé kouzelníky

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Veselé, strašidelné, uvěřitelné i neuvěřitelné pohádky pohádky z celého světa plné kouzelníků, čarodějnic, kouzelných předmětů, magických zaklínadel, zázračných schopností a divotvorných proměn v podání Jiřího Žáčka a Adolfa Borna. A malí kouzelníci po přečtení pohádek pochopí, že na nejmocnější ze všech kouzel - lásku - jsou však i nejstrašnější čarodějové krátcí.

Autor: Jiří Žáček a Adolf Born

Cena: 449 Kč

Vydal Slovart

* Rošťák Oliver a Marica čarodějka

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Rošťák Oliver je zamilovaný do své černovlasé spolužačky Marici. Druhá třída ale končí a přichází smutné loučení. Marica, která pochází z Chorvatska, se v létě vrací do rodné země. Proto velké letní prázdniny Oliver s Maricou chtějí prožít spolu. Splní se jim jejich tajné přání? Marica je přece čarodějka...

Autor: Petra Braunová

Cena: 179 Kč

Vydal Albatros

* Psí škola kocoura Rudochlupa

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Rudochlup je malý bezbranný kocourek s ohnivě červeným ocasem. Jsou mu jen dva měsíce, a proto se musí hodně učit, aby dokázal přežít v jednom bytě se dvěma psími potvorami. O tom, že tahle psí škola bude pro Rudochlupa opravdu bouřlivá, se dočtete v každé lekci této knížky.

Autor: Gabriela Futová

Cena: 179 Kč

Vydal Albatros

Pro bojovníky, snílky a fantasty

* Netvor

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Kyl Kingsbury byl perfektním klukem. Měl perfektní vzhled, peníze a perfektní život. Jenže se stal perfektním netvorem, A bude takovým, dokud neprolomí kletbu, kterou na něj ve škole uvrhla čarodějka.

Autor: Alex Flinn

Cena: 249 Kč

Vydala MOBA

* Rudovlasá: Cesta čarodějky

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Soubor osmi povídek o dvojici čarodějů Moire a Desmondovi. Provázíme je od okamžiku seznámení, přes různé životní peripetie až po dobu, kdy se Moire stane představenou Bratrstva čarodějů. Přitom jsme svědky proměny lehkomyslné dívky v mocnou ženu, a kromě magických bojů, intrik a dobrodružství v hořkém a často nelítostném světě se v příbězích rozvíjí také milostný vztah hlavních hrdinů. Rozverné laškování „u každého dubu“, nevěry a hádky se nevyhýbají ani čarodějným milencům a Moire i její druh jsou v tomto ohledu více než lidští.

Autor: Petra Neomillnerová

Cena: 259 Kč

Vydala Epocha

* Kruté stroje

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Třetí epizoda série Kladivo na čaroděje zavede čtenáře do světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů – a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší…

Ondřej S. Nečas

Cena: 169 Kč

Nakladatelství Epocha

* Mega hustej nářez

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Mega husté zakončení kultovní trilogie Bratrstvo krve. Lidstvo společně s upíry vede bitvu proti proti mimozemšťanům. A čeká je poslední bitva. Skončit může buď smrt nebo svoboda.

Autor: František Kotleta

Cena: 289 Kč

Nakladatelství Epocha

 

Pro milovníky historie

* Přemyslovská epopej 3 - Král rytíř Přemysl II. Otakar

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů. Začíná před sňatkem Přemysla II. s Markétou Babenberskou, která byla starší o více než třicet let. Protože mu ale nebyla schopná dát následníka trůnu, rozvedl se s ní a oženil se s mladou uherskou princeznou Kunhutou. S ní se dočká kýženého dědice Václava.

Autor: Vlastimil Vondruška

Cena: 439 Kč

Vydala MOBA

* Stalingrad

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Trojrozměrný labyrint nekonečné války. Šlo o mnohem víc než o jedno město. V nepřetržitých srážkách stovek malých úderných skupin postupně rostla do absolutní hodnoty fyzická i psychická odolnost, iniciativa, odpovědnost a vynalézavost i toho posledního pěšáka. Byla to nejen obrovská opotřebovávací bitva, ale také psychologické střetnutí dvou maximálně koncentrovaných vůlí.

Autor: Miloslav Jenšík

Cena: 159 Kč

Vydala Epocha

Pro filmové labužníky

* Diagnózy času: Český a slovenský poválečný film

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Jedinečný průvodce dějinami českého a slovenského filmu po II. světové válce. Známý filmový historik a kritik Jan Lukeš přibližuje cestu československého filmu od úplných počátků přes novou vlnu až po začátek druhého desetiletí 21. století. Barvitě vystihuje tvorbu v rámci historických peripetií, které film stejně jako jiná umění donutily uzavírat kompromisy s ideologiemi nebo zákonitostmi, s nimiž se musí vyrovnávat.

Autor: Jan Lukeš

Cena: 799 Kč

Vydal Slovart

Pro všechny, kteří neumějí zacházet s penězi

*Aby vám neuplavalo mejdlo

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
 Žijeme své životy na dluh? Nemáme peníze na dovolenou, na vánoční dárky, novou televizi? No a? Půjčíme si. Vzápětí zjistíme, že nemáme na splácení. Nadáváme. Je to ale chyba zaměstnavatele nebo státu, že máme malé platy. Nadáváme. Proč jsou teď lidé tak často nespokojeni? Je to dnešní dobou? Zastihl nás společenský pokrok nepřipravené? Podívejme se s autory na nepalčivější otázky současnosti bez příkras, ale s humorem a nadhledem.

Autoři: Jana Kolářová, Ivan Pilný

Cena: 269 Kč

Vydalo BizBooks

Pro literární fajnšmekry

* České rozhovory ve světě

Novinky z veletrhu Svět knihy 2013
Karel Hvížďala již v 80. letech v exilu korespondoval s dvacítkou českých spisovatelů žijících v emigraci (mj. Kryl, Beneš, Filip, Aškenazy, Fischl, Listopad, Škvorecký, Škutina, Binar, Lustig, Hutka či Brousek). Během dvou let pomocí ping-pongu otázek a odpovědí dokázal vytvořit obraz české literární scény v zahraničí.

Autor: Autor: Karel Hvížďala

Cena: 339 Kč

Vydala Mladá Fronta

Veletrh Svět knihy 2013

Kdy: 16. – 19. května 2013

Kde: Výstaviště Praha – Holešovice

16. až 18. května: 9.30 až 19. 00

19. května: 9.30 až 16.00

Vstupné: 17. až 18. května 100 Kč, 19. května 50 Kč

Rodinné vstupné 200 Kč

Fotogalerie
21 fotografií