Blesk si na oblíbené játrovky posvítil spolu s odbornicemi z Fóra zdravé výživy Věrou Boháčovou a profesorkou Janou Dostálovou. Testovalo se osm výrobků, které jsou běžně ke koupi a jsou označeny jako »játrová paštika«, případně »játrovka«. Hodnotilo se složení, které výrobci uvádějí na obalu paštiky. „Jedním z kritérií bylo dodržení požadavků stanovených ve vyhlášce, která určuje, jaké složení musí být u játrové paštiky dodrženo,“ vysvětluje Věra Boháčová.

Cena paštik se pohybovala v přepočtu na 50 g od 6,50 do 12 Kč a neukázalo se, že vyšší cena vždy znamenala vyšší kvalitu, i když vítězná paštika byla nejdražší. Jedna z paštik se ani za játrovou paštiku nemůže považovat. Množství jater v ní je zanedbatelné.

Vítěz: Paštika Liver Paté TULIP
Vítěz

S přehledem v testu zvítězila játrová paštika Liver Paté TULIP. Obsahuje totiž dvojnásobně víc jater než ostatní výrobky a naopak neobsahuje zvýrazňovač chuti. Pozitivní je i to, že má nízký obsah tuku (25 % z celkové hmotnosti), protože pět dalších testovaných paštik mělo obsah tuku mezi 30 až 40 %! Takže pak vlastně místo jater jíte hlavně sádlo!

Poražený testu: Játrová paštika od Viva CARNE
Poražený

Úplně propadla játrová paštika Viva CARNE. „Ve výrobku je totiž nejvíc vývaru, sádla a kůží,“ vysvětluje Věra Boháčová a dodává: „Zanedbatelný není ani vysoký obsah tuku. Naopak obsah jater není vůbec uveden v procentech. Ve výrobku je ještě sójová bílkovina, bramborové vločky a velké množství éček a zvýrazňovačů chuti.“

Proč není v testu oblíbená májka?

Když se řekne paštika, každý si hned představí Májku. Tahle nejznámější paštika není v testu zahrnuta, protože nepatří mezi játrové paštiky, na které se test zaměřil. Májka je lahůdkový vepřový krém, kde jsou játra zastoupena jen v zanedbatelném množství.

Nízký obsah tuku boduje

Plusové body získaly i ty paštiky, které měly nižší obsah tuku. Je to Játrová paštika od výrobce PT servis konzervárna Tábor, Viva a Játrovka TATRAKON, jejímž dalším kladem bylo, že neobsahuje sóju a zvýrazňovač chuti. Jenže u Játrovky TATRAKON vůbec nejde o játrovou paštiku, protože obsah jater není uveden v procentech a vyhláška je k výrobkům označeným jako »játrovka« velmi benevolentní.

Rada odborníka - Paštiky a jiné masné výrobky v našem jídelníčku

Český národ miluje paštiky, uzeniny i jiné masné výrobky. Jenže tyhle potraviny by se neměly na našem talíři objevovat příliš často. „Na vině je velký podíl tuku a soli. Tuk je většinou živočišného původu s převahou nasycených mastných kyselin. Ty mají při zvýšené konzumaci negativní vliv na hladinu cholesterolu v krvi a kardiovaskulární systém.“ Podle Boháčové bychom měli mít stále na paměti, že masné výrobky nejsou maso. I když podle názvu předpokládáme, že maso bude činit hlavní podíl ve výrobku, skutečnost je úplně jiná. „Velmi opatrní bychom měli být u dětí. Na chuťově výrazné masné výrobky si snadno zvyknou a pak hrozí, že budou odmítat běžnou stravu. Ta jim může připadat chuťově fádní. Navíc, pro nejmenší děti kvůli obsahu soli a koření paštiky a masné výrobky nepatří do jídelníčku vůbec,“ varuje Boháčová.

Co musí játrová paštika obsahovat

obsah masa nejméně 25 % z celkové hmotnosti

obsah vody nejvýše 70 % z celkové hmotnosti

obsah tuku nejvýše 40 % z celkové hmotnosti

obsah vepřových jater nejméně 26 % z celkové hmotnosti

Kompletní test paštik naleznete ZDE >>