V našem mozku máme levou a pravou mozkovou hemisféru. Levá je ta část mozku, ve které je schované myšlení, fakta, čísla, logika. V pravé hemisféře se ukrývá fantazie, emoce, city, tvořivost, kreativita...

Právě tuto hemisféru dokonale používají děti, jak člověk stárne začíná u něj stále více vynikat levá hemisféra, do popředí vstupuje logika a ego. Pravá hemisféra nezaniká, ale spí.

"Stane se, že něco nakreslíme a někdo nám to zkritizuje, tím utrpí naše ego. Levá hemisféra dostane podnět, že nejsme obdařeni talentem. Kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou umožňuje staré návyky odblokovat a pravou část mozku aktivovat," vysvětluje Pavla Macháčková, která po celé ČR pořádá víkendové kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou.

Takto se váš talent projeví po dvou dnech
Takto se váš talent projeví po dvou dnech
Autor: Archiv Pavly Macháčkové

Po dvoudenním kurzu každý člověk zjišťuje, že je schopen nádherně kreslit. A nejen to. Otevření pravé mozkové hemisféry změní celkový pohled na sebe samé i naše okolí, což se projeví v osobním i pracovním životě.

"Skvělé zkušenosti máme také s dyslektiky a dysgrafiky, pro které je toto kreslení velmi dobrým cvičením," říká Pavla Macháčková.

Fotogalerie
5 fotografií