Dva ze tří uchazečů o zaměstnání se na možnost komunikace přes tyto sítě ptá u pohovorů a třetina lidí upřednostňuje možnost být na sociálních sítích před vyšším platem. Ve své výroční zprávě to uvádí společnost Cisco.

Společnost Cisco se celosvětově zabývá bezpečností internetu a dat. Právě informace na sociálních sítích, na internetových serverech a v chytrých telefonech jsou podle bezpečnostních expertů společnosti v roce 2012 nejzranitelnější.

Okolo 70% mladých zaměstnanců se navíc přiznalo, že by kvůli používání sociálních sítí jako je Facebook klidně porušilo bezpečnostní pravidla firmy. Zakazovat zaměstnancům sociální sítě je podle Cisco zbytečné. „Z hlediska bezpečnosti chytáme poslední vagon ujíždějícího vlaku, nebo spíš rychlovlaku Šinkanzen,“ připodobňuje situaci ředitel české pobočky Cisco Jiří Devát. Bezpečnostní pravidla  firem pro komunikaci na těchto sítích jsou podle něj zatím v plenkách.

A jak to máte vy? Kolik hodin ztrávíte na sociálních sítí? Obětovali byste kvůli internetovým přátelům zaměstnání? Pracujete ve firmě, kde jsou sociální sítě zakázané? Napište na e-mail: monika.rubeskova@blesk.cz