Planžetový nebo rotační?

Vybírat můžete ze dvou typů holicích systémů. Jsou buď planžetové nebo rotační. Planžetový nabízí přesnější oholení v oblasti brady, rotační se přizpůsobí konturám obličeje a  zvládne i delší vousy. Některé planžetové strojky jsou vyráběny s  výsuvným zastřihovačem delších vousů.

Na baterky, do zásuvky nebo dobíjecí

„Nikdy si nekupujte bateriové holicí strojky pro každodenní použití,  jsou levné, ale za rok by obdarovaného provoz vyšel dráž než jakýkoliv drahý model,“ doporučuje Jakub Průcha ze společnosti strojky.cz. Holicí strojky s akumulátory jsou optimální volbou mezi mobilitou a cenou. Stejně jako mobil ho nabijete a pracuje až měsíc. Síťový strojek je vhodný pro každodenní domácí použití.

Údržba

Po oholení můžete strojek čistit štětečkem nebo  omyvatelný strojek stačí opláchnout. Některé strojky jsou vybaveny praktickým samočistícím systémem, který o strojek pečuje.

Citlivá pokožka

Pokud trápí váš protějšek citlivá pokožka, nezoufejte. Výrobci na toto mysleli. Například Philips má model HS 8440, kde si tlačítkem dávkujete emulzi. Strojek lépe klouže po pokožce a nedráždí ji. S některými strojky od Panasonicu se lze holit za použití pěny či gelu i ve sprše.  „Často je podráždění pokožky strojkem dáváno za vinu citlivé pokožce, ale většinou je na vině vysoký tlak na holicí strojek. Strojek holí stejně, když tlačíte či pouze kloužete po tváři,“ vysvětluje Průcha.

Strniště

Pokud se vám na vašem muži či příteli líbí vousy, tak jsou vhodné zastřihovače, u kterých lze nastavit výšku vousů od jednodenního sexy strniště až po civilizovaný plnovous.

Tvrdé vousy, více otáček

Má-li ten, komu chcete strojek darovat, tvrdý a hustý vous, poohlédněte se po strojku s co nejvíce otáčkami. Nejlépe strojky Panasonic, Braun Series 7  s lineárním motorem.

Rada Blesku

Pro letošní vánoce někteří výrobci nabízejí záruku vrácení peněz za nevhodně vybraný a to i vyzkoušený elektrický strojek. To je ta skvělá zpráva na konec.

Fotogalerie
3 fotografie