Táta Matýska (10) a Beátky (7) Radovan (44) si kvůli komplikacím v průběhu cesty musel vzít obrovskou půjčku. Máma Matýska a Beátky podlehla velmi agresivní rakovině střev s metastázemi po roce léčby na konci listopadu. „Měsíc před svým odchodem se na základě vědomí své prognózy vypravila na meditační výpravu do Nepálu s cílem pochopit svou nemoc a najít alternativní léčbu, která by ji mohla zachránit,“ popsal Marcelin manžel Radovan.

Kolaps v Nepálu

V Nepálu ale začal organismus jeho ženy selhávat, proto byla akutně hospitalizována v soukromé cestovatelské nemocnici, kdy se s pomocí rodiny podařilo uhradit výlohy na tamní dvoutýdenní léčbu v celkové výši 450 tisíc Kč.

„Ačkoliv podle lékařů hlavní příčinou její hospitalizace nebylo onkologické onemocnění a měla sjednáno adekvátní cestovatelské pojištění, pojišťovna se od celého případu distancovala a odmítla uhradit jakékoli výlohy,“ vysvětluje Radovan.

Půjčka 3 a půl milionu

Vzhledem k nepřetržité potřebě zdravotnických přístrojů a lékařské asistence se zároveň nemocná žena nemohla z Nepálu vrátit domů civilním letadlem, ale potřebovala leteckou záchrannou službu. Aby se tak mohla dostat zpět za rodinou, její manžel si na sebe vzal půjčku ve výši necelých 3 500 000 korun, aby všechny tyto peníze vynaložil na její letecký transport zpět do Česka.  I v tomto případě pojišťovna odmítla rodině s náklady pomoci.

Pro pozůstalou rodinu tak na dobročinné platformě Donio vznikla sbírka. Všechny peníze budou podle zakladatelů sbírky vynaloženy na pomoc s úhradou závazku, protože rodina není schopna v současné situaci takovou částku získat do konce února, kdy má být půjčka splacena. Se sbírkou rodině pomáhá i známý rapper Ca$hanova Bulhar, díky kterému se za prvních dvanáct hodin vybralo více než 300 tisíc korun. 

Desatero snížení rizika vzniku rakoviny

Video
délka: 02:11.92
Video se připravuje ...

Desatero snížení rizika vzniku rakoviny Videohub

Fotogalerie
8 fotografií